Notebook pili çıkarıp adaptörle çalıştırmak

bataryasız kullanma yakarsın kablolarla oynama yakarsın ki yakan oldu yeni batarya anakarttan ucuz olur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Pilden Laptopa giden soket Bu şekilde. 4 adet kablo var. Adaptörün artı ve eksi uçlarına resimdeki hangi kabloları bağlamam lazım
bataryasız kullanma yakarsın kablolarla oynama yakarsın ki yakan oldu yeni batarya anakarttan ucuz olur.
adaptör ile çalışır demişlerdi. Uygun volt verirsem sorun olurmu. Resim attım bi bakar mısın rica etsem

Ekli dosyalar

• 15952052759731353826231023570693.jpg
    15952052759731353826231023570693.jpg
    164 KB · Görüntüleme: 22
artıları iki kırmızıya eksileri siyahlara bağlıcanda yanarsa mesuliyet kabul etmem...

artıları iki kırmızıya eksileri siyahlara bağlıcanda yanarsa mesuliyet kabul etmem...
Laptopta 2 pil olduğu için mi 4 kablo var. Bir kırmızı bir siyah kabloyu bağlasam yeterli olmaz mı. Sorumluluk bende kardeş

Çalışmaya bilir ben de de samsung laptop var bataryayı çıkarınca hiç çalışmıyor benim şarj aleti bozuk batarya da ölü tam şarjda 10-30 dk arasında çalışıyor.Batarya yı çıkarınca hiç açılmıyor eğer açılırsa şarj alıyor yazarsa ekran sağ köşede bilgisayar çalışıyor yazmazsa açılmıyor bile açılırsa şarj alıyor yazmazsa kısa sürede kapanıyor batarya takılı şarj aleti bağlıyken batarya yı sökersem bilgisayar kapanıyor benim laptop da batarya yerindeyse çalışma imkanı var yoksa çalışmıyor

Çalışmaya bilir ben de de samsung laptop var bataryayı çıkarınca hiç çalışmıyor benim şarj aleti bozuk batarya da ölü tam şarjda 10-30 dk arasında çalışıyor.Batarya yı çıkarınca hiç açılmıyor eğer açılırsa şarj alıyor yazarsa ekran sağ köşede bilgisayar çalışıyor yazmazsa açılmıyor bile açılırsa şarj alıyor yazmazsa kısa sürede kapanıyor batarya takılı şarj aleti bağlıyken batarya yı sökersem bilgisayar kapanıyor benim laptop da batarya yerindeyse çalışma imkanı var yoksa çalışmıyor
Ben Hiç denenmeyen birşeyi denemek istiyorum. Pilden Laptopa giren uçlara aynı volt değerinde yani 3.7 volt elektrik verecem.sırf bunun için volt ayarlı adaptör aldım
Normal Laptop adaptörü 5 volt olduğu için o adaptörden Laptopa elektrik verirsem cihaz yanar. Benimki farkı bir deneme olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri