Nitecore şarj cihazı için Transformatör seçimi

ABBOT

Üye
Arkadaşlar Merhaba,
Elektrik ve elektronik şeyler çok ilgimi çekiyor fakat bunlarla ilgili pek detaylı şeyler bilmiyorum.Zaten sizlere soracağım sorudan da bunu analayacaksınız.Ben bir hafta önce yeni bir Nitecore Digicharger D4EU model bir pil şarj cihazı aldım.Gördüğüm kadarı ile üzerinde bir adaptör girişi var ve ayrıca 220 Volt bir enerji besleme girişi bulunuyor.
Elimde de bir kaç yıl önceden kalma bir trafo var.
Bütün değerler ekte gönderdiğim resimlerde yazıyor. Ben bu şarj cihazını birkaçyıl önceden aldığım bu adaptörle kullanabilirmiyim.Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• IMG_20200207_0232482.jpg
    IMG_20200207_0232482.jpg
    405 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200207_0233504.jpg
    IMG_20200207_0233504.jpg
    450.3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Adaptör 12V DC max 1000mA çıkış veriyor.
Şarj Cihazı 12V DC 1A istiyor.
Kullanabilirsin ama dikkat et sınır akım ile kullanacaksın.

Şarj aletinin zaten 220V girişi var. Niçin arada adaptör kullanmak istiyorsunuz.

Kolay gelsin...

@ABBOT kardeş ben resimlerde 2 adet adaptör görüyorum, nitecore profesyonel bir şarj cihazı, diğeri değişik voltajlar alabildiğin genel maksatlı bir adaptör (lamba, motor,cihaz) çalıştırabilirsiniz. ikisi de 220 volt girişi var extra bir şey yapmaya gerek yok. cihazlarınızı uygun yerlerde kullanmaya devam ediniz.
@APC kardeş size bir sorum olacak
12V DC max 1000mA
12V DC 1A
yukarıdaki terimler arasında hangisi daha büyük?

Bundan bende vardi. Eski teyplerin kablosu buna uyuyor. Direkt 220v takip kullanin. Tabi aracta kullanacaksaniz ayri bir aparat gerekir.

@ABBOT kardeş ben resimlerde 2 adet adaptör görüyorum, nitecore profesyonel bir şarj cihazı, diğeri değişik voltajlar alabildiğin genel maksatlı bir adaptör (lamba, motor,cihaz) çalıştırabilirsiniz. ikisi de 220 volt girişi var extra bir şey yapmaya gerek yok. cihazlarınızı uygun yerlerde kullanmaya devam ediniz.
@APC kardeş size bir sorum olacak
12V DC max 1000mA
12V DC 1A
yukarıdaki terimler arasında hangisi daha büyük?

12V DC 1000mA = 12V DC 1A
eşittir.

niye veriyor istiyor diye terim kullanıyorsun? ikisi de maximum 1 amper besler, daha doğrusu 1 ampere kadardır.
İkiside 1 amper besler demişsin daha giriş ile çıkışı bilmeden yorum yazmayalım lütfen.

İkiside 1 amper besler demişsin daha giriş ile çıkışı bilmeden yorum yazmayalım lütfen.
haklısın kardeşim, özür dilerim, yaşlılığıma ver, ben zaten liseyi de 8 yılda bitirdim ama input- output üniversal ne demek bilmiyorum yada okuyamıyorum.

Şarj aletinin zaten 220V girişi var. Niçin arada adaptör kullanmak istiyorsunuz.

Kolay gelsin...
Adaptör 12V DC max 1000mA çıkış veriyor.
Şarj Cihazı 12V DC 1A istiyor.
Kullanabilirsin ama dikkat et sınır akım ile kullanacaksın.
Çok teşekkür ederim sizlere...Sağolun ilginiz için..Cihaz 220 beslemesi ile çalıştığında çok fazla ısınıyor,bu yüzden adaptörle kullanmak istiyorum.. DC 12 volt ve 1000 mili amperin üzerinde bir adaptör bulursam sanırım daha iyi olucak.Böylece sınır akım üzerine çıkmış olurum...
12V DC 1000mA = 12V DC 1A
eşittir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri