Nitecore şarj cihazı için Transformatör seçimi

Adaptör 12V DC max 1000mA çıkış veriyor.
Şarj Cihazı 12V DC 1A istiyor.
Kullanabilirsin ama dikkat et sınır akım ile kullanacaksın.
12V DC 1000mA = 12V DC 1A
eşittir.
İkiside 1 amper besler demişsin daha giriş ile çıkışı bilmeden yorum yazmayalım lütfen.
Lütfen birbirimize ayar vermeyelim, saygıyı bırakmayalım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bunların bir adaptör biri şarj cihazı.
ikisi bir birinden farklı ürünler.

Adaptörler şarz etmezmi ki şarz cihazı olmasın. Radyonuzu v.s. çalıştıran adaptör ile uygun bataryalarınızı şarz edebilirsiniz.

Adaptörler şarz etmezmi ki şarz cihazı olmasın. Radyonuzu v.s. çalıştıran adaptör ile uygun bataryalarınızı şarz edebilirsiniz.
Adaptör ile şarj edemezsiniz. Adaptör patlar :)
Patlar biraz abartı oldu.
Transistör arızalanır diyelim.

Uygun adaptör seçmezseniz sorun çıkar. Patlaması hiç başıma gelmedi en fazla varsa sigortası atar yoksa primer sargısı yanar. Smps adaptörleri sınırlı kullanabilirsiniz.

Uygun adaptör seçmezseniz sorun çıkar. Patlaması hiç başıma gelmedi en fazla varsa sigortası atar yoksa primer sargısı yanar. Smps adaptörleri sınırlı kullanabilirsiniz.
Trafolu olanlarda sorun çıkmıyor pek.
Kullanılabiliyor.
SMPS olanlardan bahsediyorum. Onlar arızalanır.
Mesala bir modem adaptörü düşünün. Bunu şarj etmek için kullanazsınız.
Her adaptör şarj için uygun değildir.
Mantığını biliyorsanız hangi adaptörün şarj için uygun olacağını da bilirsiniz.

Smps olanları lionlarda kullanabilirsiniz. 3s olanlara 12 volt 4s olanlara 16 - 16.5 volt 5s olanlara 20 - 21 volt adaptörleri kullanıyorum.

Smps olanları lionlarda kullanabilirsiniz. 3s olanlara 12 volt 4s olanlara 16 - 16.5 volt 5s olanlara 20 - 21 volt adaptörleri kullanıyorum.
SMPS leri akü şarjı için de kullanmak mümkün mü acaba?
Denemeyi düşünüyordum.
12 volt 40 amper gibi. Sizce olabilir mi?

SMPS leri akü şarjı için de kullanmak mümkün mü acaba?
Denemeyi düşünüyordum.
12 volt 40 amper gibi. Sizce olabilir mi?

Yaptım kullanıyorum. 12 volt 29 amperlik led adaptörünün içini açıp trimpotuna seri potansiyometre bağladım. Bir ampermetre voltmetre ekledim 9 ile 15 volt arasında ayarlayarak kullanıyorum. Akım ayarı olmadığından düşük gerilim ile şarza başlıyorum. Tabiiki bu büyük aküler için. Ampermetresi şöntlü 50 amperlik olandan. Küçük ups kutusuna sığdırdım gayet kullanışlı oldu. Küçük led adaptörleride düşük akımlılar için olabilir 12 volt 2 amper 5 amper gibi .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri