Niktofili Nedir? Ne Anlama Gelir?

anlatmayayım, şimdiki gençler, ne baba olmayı biliyor, nede ev geçindirmenin ne olduğunu biliyor. yaşadıkları çağ teknoloji çağı. ben gaz lambası, radyo çağından geliyorum. bizim yaştakiler belki farkında değiller ama biz son üç çağı da yaşayanlarız. hele birde benim yaşadığım yer gibi bir yerdeysen...

Söylediklerinize katılıyorum. Yeni nesil teknolojiyle büyüdüğü için durum çok farklı gerçekten. Biz ise teknolojiye merhaba diyenleriz. Sanırım o dönemlerin tadı -kimi zaman zor da olsa- bir başkaydı. En azından mücadele etmeyi öğrendik. Aklıma ilginç bir şey geldi yalnız. TV'de bir klip çıkardı, o şarkının çıkması için hep beklerdik. Sonra o şarkıyı dinleyince acayip sevinirdik. Şimdi YouTube açıyorsun o şarkıyı istemediğin kadar dinleyebiliyorsun. Bu yüzdendir ki, o dönemler her şeyin ayrı bir anlamı oluyordu.

Eskiden geceleri 7 saatten fazla çalışmak yasaktı onu bazı mesleklerde 12 saate çıkardılar.
İşşiz kaldığım zaman özel güvenlik görevlisi olarak çalışmıştım.
Geceyi seçerdim.
Ama gündüzleride düğün toplantı filan olunca uykusuz kalıyordum.
20 gün dayanabildim. :)
Psikiyatriden psikotik depresyon teşhisi alınca bıraktım.

Geceyi seçme nedeniniz de sessiz sakin gürültüden uzak olmasaydı değil mi? :)

Niktofilimiyim bilmiyorum ama gece çalışmayı seviyorum kafam daha rahat ve daha sakin oluyorum.

Niktofilisiniz yani geceyi seviyorsunuz ve geceleri daha verimlisiniz. Artık buradan dönüş zor olur herhalde...

Bende de durum aynı. Akşam 7 de başlıyor, 9 gibi coşuyor; taaaki gece 3:30 kadar. Bıraksalar daha da çalışılır mis gibi :) Gececilere buradan selam olsun.

Ne güzel, size de selamlar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri