NF 5847 BUZDOLABI ISITICI ARIZASI ... E9

hakan2005

Üye
arcelik nf 5847
buzdolabımda E9 ARIZA VERİYORDU KABLO ÖLÇÜMÜ YAPTIĞIMDA AÇIK DEVRE İDİ
SOGUTUCU BÖLÜMÜ SÖKTÜM KABLO REZİSTANSLARI ÖLCTÜM TAMAMI AÇIK DEVRE TERMAL SİGORTA NORMAL KAPALI DEVRE BU KABLO REZİSTANSLARIN OMAJLARI KAÇ OHM DUR
SOGUTUCU BORU UZERİNDEKİ BORU REZİSTANSI BULDUM DEGİŞTİRDİM BU TEK SATILIYOR ANCAK DİĞER KISIM REZİSTANSLAR KABLO
1-BUNLARIN OMAJI NE
2 NERDEN BULABİLİRİM
3-KABLO REZİSTANSIN ÖZELLİĞİ NE ( KESİTİ VB. GİBİ)

0 DERCE BÖLMESİ VE SOĞUTUCU BÖLME REZİSTANSLARI ARIALI
BU BÖLMELER KOMPLE SATILIYOR
İÇLERİNİ SÖKTÜM REZİSTANSLAR ARIZALI KABLO REZİSTANLARIN OMAJ DEĞERLERİ KAÇ OHM
KABLO REZİSTANSIN DEGERİ VE ÖZELLİĞİ NE

bu soğutucunun olduğu bölümü kapatan ve içinde sensör ve rezistans kablo olan kısınkapak var

burda ısı sensöru ve rezistanlar ve fan gibi elemanlar var birde sıfır derece sogutma bölmesi var
bunların içini açtım rezistansları ölçtüm açık devre tabi bunların yerine kablo rezistans döşerim ama omajları ve watajları belli değil. servisete bu malzemeler komple iki adet değişiyor
rezistan ları nerden nasıl bulurum .

birisi 0 derece bölmesi ısıtıcıları diğeri ise
sogutucu bölmesi ve fanın olduğu bölme rezistansları teknik olarak isimleri nedir bilmiyorum bu alanda çalışmadığım için baktığımda dört adet kablo rezistans için iki parca komple değişiyor.kablo rezistansların omajları yada watajları belli olsa sorun çozülecek.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.
bu (E9) arıza için servise muracat ettim servis buzdolabını götürelim dedi bende ölçümleri yap arızalı parcaları tak dedim ben yoktum servis gelmiş 5 parca degiştirmiş ölçtüm 4 sağlam parca birini ölçemedim oda ısı sensörü(teknik özelliklerini bilmiyorum) buzdolabı çalıştı belli bir süre sonra aynı arıza E9 (1 gün sonra)
onun için malzemeyi bulabilirsem tamir edeceğim

ben teknik öğretmenim (elektrik)

birisi 0 derece bölmesi ısıtıcıları diğeri ise
sogutucu bölmesi ve fanın olduğu bölme rezistansları teknik olarak isimleri nedir bilmiyorum bu alanda çalışmadığım için baktığımda dört adet kablo rezistans için iki parca komple değişiyor.kablo rezistansların omajları yada watajları belli olsa sorun çozülecek.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.
bu (E9) arıza için servise muracat ettim servis buzdolabını götürelim dedi bende ölçümleri yap arızalı parcaları tak dedim ben yoktum servis gelmiş 5 parca degiştirmiş ölçtüm 4 sağlam parca birini ölçemedim oda ısı sensörü(teknik özelliklerini bilmiyorum) buzdolabı çalıştı belli bir süre sonra aynı arıza E9 (1 gün sonra)
onun için malzemeyi bulabilirsem tamir edeceğim

ben teknik öğretmenim (elektrik)
Merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı hatayı bende alıyorum E9 hatası dondurucu kısmı soğuk soğutucu kısmı soğutmuyor. Servis evaporatör ısıtıcısını değişti sökülen parçayı kontrol ettim sağlam haliyle 2 gün sonra yine aynı hatayı verdi. Temal sigorta değişin dedim gerek yok onunla ilgisi yok dediler açıp kontrol ettiniz mi dedim yok gerek yok karttan değer alıyoruz sorun termalde değil diyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri