Arcelik 5847 nf E9 arizasi ( Alt taraf sogutmuyor )

Kemal.11

Üye
Arkadaşlar Merhabalar.. buzdolabim arçelik 5847 nf. Geçenlerde yine E9 hatası almıştım ekranda buzdolabının içini açtığımda Evaporator buz tutmuştu.. termal sigorta ile beraber damlalik rezistansi ve Evaporator rezistansini değiştirmiştim sorunum cozulmustu.. 4-5 gün bu şekilde çalıştı.. Bu sabah yine E9 hatası verdi dolap.. Ne yapmam gerekiyor Şu anda yardımcı olabilecek varmı ?

aslında sorun çözülmemiş evaptaki buzu çözüldükten sonra 3-4 gün zaten buz birikmesi olana kadar alt kısımda soğutma olur kanallar bu süre zarfında buzla tıkanır ve alt bölüme soğukluk gitmez.değiştiğiniz parçaların sağlamlıklarını kontrol ediniz eğer sağlamlarsa elektronik kartı kontrol ediniz.

aslında sorun çözülmemiş evaptaki buzu çözüldükten sonra 3-4 gün zaten buz birikmesi olana kadar alt kısımda soğutma olur kanallar bu süre zarfında buzla tıkanır ve alt bölüme soğukluk gitmez.değiştiğiniz parçaların sağlamlıklarını kontrol ediniz eğer sağlamlarsa elektronik kartı kontrol ediniz.
Hocam termal sigorta yi değiştirdikten sonra ekrandaki hata 3-4 gün gelmedi sogutmasida güzeldi.. Dün itibariyle tekrar ekranda E9 hatası vermeye başladı.. elektronik kartida kontrol etmiştim geçen sefer ama herhangi bir anormallik görmedim.. dikkat etmem gereken neresi var kartta ?

Hocam termal sigorta yi değiştirdikten sonra ekrandaki hata 3-4 gün gelmedi sogutmasida güzeldi.. Dün itibariyle tekrar ekranda E9 hatası vermeye başladı.. elektronik kartida kontrol etmiştim geçen sefer ama herhangi bir anormallik görmedim.. dikkat etmem gereken neresi var kartta ?
güzel kardeşim değiştiriğin parçalardan dolayı dolap 3-4 gün düzgün çalıştığını zannetme dolabın fişini çekip içindeki buzu erittikten sonra çalıştırdığında zaten 3-4 gün düzgün çalışacaktır.bunu anladıktan sonra yine diyorum değiştirdiğin parçaları tekrar kontrol ediniz.

güzel kardeşim değiştiriğin parçalardan dolayı dolap 3-4 gün düzgün çalıştığını zannetme dolabın fişini çekip içindeki buzu erittikten sonra çalıştırdığında zaten 3-4 gün düzgün çalışacaktır.bunu anladıktan sonra yine diyorum değiştirdiğin parçaları tekrar kontrol ediniz.
Hocam değiştirdiğim termal sigorta atmıştı tekrar.. yetkili servis tanıdığıma sorduğumda bu durumu ,dondurucu bölüm sensorunden de yapar dedi. Bu sefer sensör ile termal sigortayı tekrar değiştirdim. 3 gün arıza kaydı çıkmadı ekranda bugün yine E9 hatası verdi ekranda.. kontrol etmem gereken neresi kaldı.. canımdan bezdirdi artık bu

Üstatlar bu sorundan bir türlü kurtulamadım.. kontrol kartı , dondurucu bölüm sensörü, termal sigorta , Evaporator rezistansi, bir tane daha rezistans degistirmeme rağmen halen sorun devam ediyor.. geriye ne kaldı yardımcı olabilecek Kimse varmı ?

Üstatlar bu sorundan bir türlü kurtulamadım.. kontrol kartı , dondurucu bölüm sensörü, termal sigorta , Evaporator rezistansi, bir tane daha rezistans degistirmeme rağmen halen sorun devam ediyor.. geriye ne kaldı yardımcı olabilecek Kimse varmı ?
Merhaba sorunu çözebildiniz mi aynı hatayı bende alıyorum E9 hatası dondurucu kısmı soğuk soğutucu kısmı soğutmuyor. Servis evaporatör ısıtıcısını değişti sökülen parçayı kontrol ettim sağlam haliyle 2 gün sonra yine aynı hatayı verdi. Temal sigorta değişin dedim gerek yok onunla ilgisi yok dediler açıp kontrol ettiniz mi dedim yok gerek yok karttan değer alıyoruz sorun termalde değil diyorlar. Dolapta her şey bozuldu altta.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri