Next YE-15000 HD Elektrik Arızası Hakkında Yardım

tekinkilli

Üye
Merhaba, YE-15000 Hd cihazım mevcut elektik verdiğimde çıt çıt ses çıkarıyor ve görüntü falan gelmiyor power çıkışlarını kontrol ettim 3v 3v 12v olarak alıyorum kırmızı ok ile gösterdiğim kondastör şişmiş kırmızı kare ile gösterdiğim yerde çıkışları normal bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa seviniri.

Ekli dosyalar

• next.jpg
    next.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 37
Şişmiş olan ve etrafındaki tüm elektrolitik kond.ları değişin.(takarken kutuplara çok dikkat edin)çıtlama sesi büyük ihtimal şişen kondan geliyodur.ama bazen smps in bir sürüp birde geri çekmesinden gelebilir bunun için smps süren transistörüde kontrol edin büyük ihtimal kondları değiştiğinizde arızanız düzelecek kolay gelsin..

Hızlı cevabınız için öncelikle teşekkürler, kondastörlerin tamamını değiştireceğim konu ile alakalı bilgi vereceğim.

Peki cıkı voltajlarını ölçtüğümde üzerindeki voltlar doğru görünüyor acaba yüke bindiğinde arıza başmı gösteriyor acaba.

Peki cıkı voltajlarını ölçtüğümde üzerindeki voltlar doğru görünüyor acaba yüke bindiğinde arıza başmı gösteriyor acaba.
aynen dediğiniz gibi yüke bindiklerinde olay tamamen değişebiliyor en garantilisi tamamını değişim zaten biri şişmiş, şişmiş olması güzel hiç olmazsa size arıza hakkında ipucu vermiş yoksa aranmanız gerekecekti

Merhaba, kırmızı ile işaretlediğim kondastör ve transistör değişti ama sorun devam ediyor ses mavi olan kısımdan geliyor acaba yanlış parca değişimimi yapıyorum resim ve video koyuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 16479

[video=youtube;dYuvSszeeEg]http://www.youtube.com/watch?v=dYuvSszeeEg&feature=youtu.be[/video]

Merhaba, kırmızı ile işaretlediğim kondastör ve transistör değişti ama sorun devam ediyor ses mavi olan kısımdan geliyor acaba yanlış parca değişimimi yapıyorum resim ve video koyuyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 16479

[video=youtube;dYuvSszeeEg]http://www.youtube.com/watch?v=dYuvSszeeEg&feature=youtu.be[/video]
koyduğunuz resim görünmüyor. ama beslemedeki tüm elektrolitikleri değişin öyle tek kondansatörle olmaz

Eklenti 16479 olarak tıklandıgında görülüyor ben ekliyorum hemen

son.jpg

Eklenti 16479 olarak tıklandıgında görülüyor ben ekliyorum hemen

Ekli dosyayı görüntüle 16486

değişmediğiniz tüm elektrolitik kondları değişin girişteki büyük filtre ve yanındaki ufak olan da dahil. çıkıştaki 2 adet diyotta(koyduğunuz resmin smps trafosunun sağ altında) sızdırma varmı kontrol edin.geriye sol üst köşedeki bobin veya az ihtimalle smps trafosu arızalı olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri