Nema17 Motor 24V Sorunu.

Merhaba

Hobi amaçlı yapmaya çalıştığım lazer sistemi için kendime 24v luk lazer modülü almıştım. (elimdeki güç kaynağı 24v 10a olduğu için 12v yerine 24v luk lazer modülünü tercih etmiştim.)

Kontol kartımda 12/24v destekli. Sorun şu ki: elimdeki step motorlarda sorun yaşadğım için başka motorlar bulmam lazım. Ama baktığım zaman nema17 motorlar 12v çalışıyor görünüyor. Bu motorları 24v luk kontrol kartına bağlarsam sonuç ne olur bilmiyorum. Motorlar yanar mı? yoksa saçmalar mı hiç bir fikrim yok. Sizce nasıl hareket etmeliyim?

Not:
(24v nema23 motor kullanamıyorum çünkü motor bağlantılarım daha küçük motorlara göre tasarlanmıştı)

Ben nema 17 motora aşırı yük verdim, kokuyor ısınıyor ama daha yakaladım. Step motorlar 80 dereye kadar dayanır diye okudum başı kaynaklardan.

Peki 12v dan 24v a çıkarınca bu hızını adım sayısını etkiler mi acaba? mesela 12v a göre ayarlı bir konfigurasyonda bir tur atıyorsa 24v çıkınca sallıyorum bu 2 tur dönmesine neden olur mu?

Peki 12v dan 24v a çıkarınca bu hızını adım sayısını etkiler mi acaba? mesela 12v a göre ayarlı bir konfigurasyonda bir tur atıyorsa 24v çıkınca sallıyorum bu 2 tur dönmesine neden olur mu?
Adımını etkilemez.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri