NEMA 17 Step Motor Sökümü ve İncelemesi _ Bugün Ne Sökelim? -138-

elektrofizikci

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar.
3D yazıcılarda, plotterlerda, robot kollarda dıklıkla kullandığımız NEMA 17 Motorların iç yapısını gösteriyorum. Söktüm, parçaladım. Umarım işinize yarar. En azından nerelere müdahale edebileceğinizi kestirebilirsiniz.
Hayatta inanın bazı şeyler çok kolay olmuyor. Sanki insan nüfusu arttıkça ve "eşya ihtiyacımız" arttıkça dolaylı olarak zamanda yetmiyor ve işler zorlaşıyor.
Bu videoyu 2018 kasımda çekmiştim. Bir iki kere niyetlendim yapmaya, videoyu yazılımlar tanımadı, kaldı. En son bir talep gelince (takipçim aziz akkuş, Nema 17 Kutu Açılımı videosuna yorum yapınca) yine başına oturdum. Aynı videoları, görüntü alma programları ile yeniden çektim, kaydettim. Diğer çektiklerimin sesini kullandım. Baya yorucu oldu. Gece 01-05:30 arası uyumamak zorunda kaldım. Umarım istifade edenler olur.
İlgilenenlere iyi seyirler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri