Nem ölçer...

Merhabalar biz bir buhar kliması yapmayı düşünüyoruz. Bunun için ortamın nemini  ve sıcaklığını ölçüp otomatik devreye giren ve buhar veren bir devre. Bu konuyla ilgili devresni hazır bir ölçü cihazı kullanmaktansa kendim yapmayı düşünüyorum. elinizde bulunan yardımcı olabilcek kaynak varsa paylaşırsanız sevinirim.

S.A.
Sn. Arkadaşım nette sht11 ile ilgil bir çok devre ve kontrol şeması bulabilirsiniz. Uygun olanı sizin belirlemeniz daha doğru olacaktır.

sht-11 ile hem sıcaklık hemde nemi ölçebilir ve lcd de bunu görebilirsin eğer istersen elimde devre şeması ve program var
bana bir link atabilirmisin? pm atamıyorum mesaj sayımın azlığından dolayı... bunun mesafe ölçebilen ve lcd de mesafeyi gösterebileceğim bir devre yapmaya çalışıyorum çok yardımın dokunur...

sht pahalıdır. daha ucuz analog porttan okuyabileceğiniz sensörler de var. biraz daha kaliteli olsun derseniz honeywell in ürünleri de var.

merhabalar bende pm atamıyorum tez konum ortamın nem ini sabitleyen devre,sht 11 ile yapmam gerek pıc de kullanmam gerek belli bi nemden düşük ise bi röle çekecek yüksek ise diğer röle çekecek o röle çıkışlerının birine ısıtıc diğrinede buhar makinası bağlmayı düşünüyorum benzer devre elinde bulunan link atabilir mi lütfen

nem sensörleri hakkında bilgi lazım arkadaşlar. sht serisi çok pahalı. proteusta deneyebileceğim ya da direkt pic e bağlanıp devre kurulan sensör var mıdır? rhk1... opamp kullanılıp ayrı devre kurulumu gerekiyormuş.

nem sensörleri hakkında bilgi lazım arkadaşlar. sht serisi çok pahalı. proteusta deneyebileceğim ya da direkt pic e bağlanıp devre kurulan sensör var mıdır? rhk1... opamp kullanılıp ayrı devre kurulumu gerekiyormuş.

12 tl, bir sensor icin fazla degil.

SHT11 ile nem ve sıcaklık ölçer...
Devre isteyen varsa bana yazsın... Yazılım dili .asm
UYARI: Öğrenci arkadaşlar LCD yi takarken bacaklarını iyice kontrol etsinler... Yanlış takıp yakan arkadaşlar devre yanlış diye bana dönüyorlar sonra...
gönderirsen sevinirim.proje ödevi

SHT11 ile nem ve sıcaklık ölçer...
Devre isteyen varsa bana yazsın... Yazılım dili .asm
UYARI: Öğrenci arkadaşlar LCD yi takarken bacaklarını iyice kontrol etsinler... Yanlış takıp yakan arkadaşlar devre yanlış diye bana dönüyorlar sonra...
Ben istiyorum. Lütfen yardım edin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri