Nem ölçer...

ulasuzun

Üye
Nem ölçer devresi yapmayı planlıyorum... İnternetten birkaç yerde şema buldum ama asm yazılım yok... Bu konuda bana yardımcı olabilecek yada link verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim...

sht-11 ile hem sıcaklık hemde nemi ölçebilir ve lcd de bunu görebilirsin eğer istersen elimde devre şeması ve program var

sht-11 ile hem sıcaklık hemde nemi ölçebilir ve lcd de bunu görebilirsin eğer istersen elimde devre şeması ve program var

elindeki program hangi dilde yazılmış.. foruma upload edebilirsen bir çok insan faydalanabilir.

sht11 sıcaklık ve nem ölçen bir sensördür. Servo motor kontrolü ile uzaktan alakası yoktur.

Bu ayın (mart) Otomasyon sayısında pic ve sht11 ile sıcaklık , nem ölçümü ayrıntılı bir şekilde işlenmiştir.

Amacım Otomasyon dergisinin reklamını yapmak değil son zamanlarda artan hazır kodcuları (sözüm meclisten dışarı) araştırmaya teşfik etmek.

Aslında tek sorun 2 pinli ( Data , Clock ) bu sensörün iletişimini çözmek , ki bu datasheette var.

Ayrıca sensörün 18 dolar olduğunu da hatırlatmak isterim.

sayın camby 16f877 ile nem ve sıcaklık ölçerek servo motor kontrolü yapıcaz bakmadığım yer kalmadı bulmak için ilginize teşekkür

SHT11 ile nem ve sıcaklık ölçer...
Devre isteyen varsa bana yazsın... Yazılım dili .asm
UYARI: Öğrenci arkadaşlar LCD yi takarken bacaklarını iyice kontrol etsinler... Yanlış takıp yakan arkadaşlar devre yanlış diye bana dönüyorlar sonra...

devre şeması ve asm kodlarını koyabilirmisiniz ?

Merhabalar biz bir buhar kliması yapmayı düşünüyoruz. Bunun için ortamın nemini  ve sıcaklığını ölçüp otomatik devreye giren ve buhar veren bir devre. Bu konuyla ilgili devresni hazır bir ölçü cihazı kullanmaktansa kendim yapmayı düşünüyorum. elinizde bulunan yardımcı olabilcek kaynak varsa paylaşırsanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,480
Kullanıcılar
450,447
Son üye
alm3lm

Yeni konular

Geri