Neden Kontrolkalemi.com

Mesleğimi yapıyorum ve bu sitede evimde gibi rahatlıyorum.Bu mesleği bilmeyenler elektriği sadece açma ve kapama olarak biliyor.Ama burda ne konuşulduğunu ne istediğini daha rahat söyleyebiliyorum.Paylaşmak gerçekten çok güzel .Tanımasanda bir arkadaşa yardımcı olmak sevindiriyor insanı.Sevgiler Saygılar

Neden KONTROL KALEMİ sorusuna kısaca yanıt vermek istiyorum.Hani uzman Doktorlar prof.Doktorlar biraraya gelip özel Hastane açarlar ya burada bizim özel hastanemiz çünkü burada sayısız uzman sayısız prof. Elktrikçi elekronikçi çok kıymetli arkadaşlarımız var burada üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur sizlerin sayesinde sağolun varolun hepinize teşekkürler ederim .Ergül sevim ADIYAMAN/besni

Herkez herşey, bilecek diye bir kaide yok ben de bu sitenin nimetlerinden fırsatım olduğu kadarıyla yararlanmaya çalışıyorum

Ben elek.müh öğrencisiyim..
okulda genelde teorik bilgiler öğretiliyor..
Lab.lardan da pek memnun değilim açıkcası..
Burada değerli üstatlardan değerli ustalarımın tecrübelerinden faydalanarak bir olaya birkaç çözüm üretebildiklerini görüp de dışarda kalmak pek manidar değil..
müh öğrencileri kendilerini geliştireceği bir şeyler yapmak için çırpınıyor genelde..
ustalarımızın olaylara sunduğu pratik çözümler harika..
AMA EKSİK BİR YERDE VAR..
TECRÜBELERİ YANSITMANIN YANINDA ÖĞRENCİLERİN YADA ÖĞRENMEK İSTEYENLERİN YOLUNU AÇACAK BİR PLANLAMA..
evet ben forumda bir çok olay ile karşılaşıyorum..
çünkü tüm ÜLKEM burada..
SİİRTTEN EDİRNEYE..
tüm sanayi buraya taşınmış gibi..
forumu geliştirmek ve yeni üyelere bilmeyene yada farklı bir alanda uzmanlaşmaK İSTEYENLERE DE bir yol haritaı çizilmeli..

kimse herşeyi bilemez,hele bizim meslekte herşeyi biliyorum ben ,demek en büyük yanlıştır.burda herkes bişeyler soruyor,kafa patlatıp bildiğini paylaşan insan çok,hiçkimsede menfaat beklentisi yok,bilgisini,tecrübesini gurur yapmadan paylaşmak büyük erdemdir.ERDEMLİ İNSANLARIN arasıda olmaktan mutluyum.hepinizin eline yüreğine sağlık.........

mükemmel bir forum bunu sağlayan ise tabiki yönetici ve vefekar üyeler emeği geçen herkeze sonsuz teşekkürler

Bana yanlış gelen birşey var.

Adam evdeki lambasını sokuyor,toplayamıyor.Netten arayıp bulup sorusunu soruyor gidiyor.Usta arkadaslar da iyi niyetle tarif ediyor.Meslekten insanlara o konun en ufak katkısı yok.
Motor sokup baglayamayan,evde sigortası atan meslekten olmayan insanlara net uzerinden iş tarifine ugrasıyoruz.
Ya da ogrencı hocanın verdiği ödevi araştırıyor (esasen hazır arıyor)

Bu konuların arasında bizim gercekten ihtiyacımız olan konuyu bulmaya yada bir meslektasımızın acil sıkıntısı konusunda cevap verebilmeye cidden vakit harcamak gerekiyor
Belki de önemli konular gözden kacıyor.

Elbette uygulamalarda karar forum yönetimindir.

sayin arslan elbette sizde konu acsaniz vede yardim isteseniz sizede yardimci olmaya calisabiliriz ki ben yoneticilik disinda da arkadaslara yardimci olmaya calisiyorum profesyonel olarak ama ne yazikki arkadaslar sordugum soruya cevap dahi vermiyor kimi zaman elbette nette arama yapmakta ayri bir sanat bunuda unutmamak gerekir ama arama motoruna yazdiginizda eger aradiginiz bir konu bizim sitemizde mevcutsa mutlaka karsiniza cikacaktir.ayrica sahis olarak bana takildiginiz bir konuda bana ozel mesaj atarsaniz cozumde bulmaya calisirim bu tum uye arkadaslar icin gecerlidir tabiiki.kolay gelsin basarilar

Sn Gezer77 ilginize tesekkür ederim.
Sanırım anlatmak istediklerimi tam ifade edemedim.

Avizeden cıkan 2-3 ucun nasıl baglanacagını yada atan ev sigortasının sebebini tarif etmeye calışmaktan çok ,gercekten bu meslekten ekmek yiyenlerin profesyonelce paylaşımları önde olmalı demeye çalıştım.

Yoksa yeterince arama yapınca nerdeyse her konuda aradıklarımızın cevaplarını bulabiliyoruz.
Soracaklarımı da özel mesajdan değil genelden sorarsam herkese faydası olur diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri