Neden elektrik Allahım...

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Yaşım 9-10 filandı. Çelik çomak oynayan, saçma sapan şeylerden mutlu olan sıradan bir çocuktum ! Aslında kendi halinde bir çocuktum!

Bisikletimin tekerine mahallede ilk ben teneke takmıştım. Teneke tellere sürttükçe şıkır şıkır sesi beni mest ederdi! O zamanlar belliydi, batağa doğru gidiyordum ve bu kendini iyiden iyiye hissettiriyordu. Çünkü üzerimde gereksiz bir
" Birşeyler yapmam lazım " hissiyatı vardı...

Sonra Birgün evde miskinlik yaparken, Tavukların civcivleri ile beraber yem yermiş gibi yaptığı masa saatine gözüm takıldı... Saat çalışıyor ama tavuğun kafası düşmüş, masa saatinin içerisinde öylece duruyordu. Saati açtım, Tavuğun kafasını çıktığı pime soktum ve bingo! Saat bence tamir edilmişti ve ben çok iyibir iş çıkartmıştım!

Sonra lambalı radyoların beni mest eden lambaları, kablodan sıyırdığım bakırla yapılan tespihler, oyuncak araba motorlarına pil ile yol vermeler, led ile fener yapma denemeleri, kumandanın ır sensörünün aslında ışık vermeyeceğini anlamam( ki bence vermesi lazım bildiğin led yahu ) derken batağın içine iyiden iyiye saplanmaya başlamıştım .

Eml elektrik bölümüne bok varmış gibi yazılmam beni dönüşü olmayan bir yola itmişti...

Yani dostlar demem o ki: Yaşım 42, eşim hamile, kızım oyun istiyor ve ben Fabrikadaki arızadan dolayı 2 gündür eve gidemiyorum . Kıssadan hisse ben o tavuğun taaaaaaaaa.....

Son düzenleme:
hayat insana böyle kazıklar atıyor bazen, çalıştığım 10 işin sekizinde herkes bayram yaparken ben evden uzakta çalışıyordum.ama benim derdim elektrik değil ekmek parasıydı. hayatın dikenli yolları diyeceksin. inandığın sana güç ve kudret versin, dilerim sağlıklı bir evladın daha olur. tanrı sana ve eşine güç versin.

Yaşım 9-10 filandı. Çelik çomak oynayan, saçma sapan şeylerden mutlu olan sıradan bir çocuktum ! Aslında kendi halinde bir çocuktum!

Bisikletimin tekerine mahallede ilk ben teneke takmıştım. Teneke tellere sürttükçe şıkır şıkır sesi beni mest ederdi! O zamanlar belliydi, batağa doğru gidiyordum ve bu kendini iyiden iyiye hissettiriyordu. Çünkü üzerimde gereksiz bir

Sonra Birgün evde miskinlik yaparken, Tavukların civcivleri ile beraber yem yermiş gibi yaptığı masa saatine gözüm takıldı... Saat çalışıyor ama tavuğun kafası düşmüş, masa saatinin içerisinde öylece duruyordu. Saati açtım, Tavuğun kafasını çıktığı pime soktum ve bingo! Saat bence tamir edilmişti ve ben çok iyibir iş çıkartmıştım!

Sonra lambalı radyoların beni mest eden lambaları, kablodan sıyırdığım bakırla yapılan tespihler, oyuncak araba motorlarına pil ile yol vermeler, led ile fener yapma denemeleri, kumandanın ır sensörünün aslında ışık vermeyeceğini anlamam( ki bence vermesi lazım bildiğin led yahu ) derken batağın içine iyiden iyiye saplanmaya başlamıştım .

Eml elektrik bölümüne bok varmış gibi yazılmam beni dönüşü olmayan bir yola itmişti...

Yani dostlar demem o ki: Yaşım 42, eşim hamile, kızım oyun istiyor ve ben Fabrikadaki arızadan dolayı 2 gündür eve gidemiyorum . Kıssadan hisse ben o tavuğun taaaaaaaaa.....
Klasik "Allah belanı versin İbrahim." sendromu... :)
ibr.jpg

Burada, o şartlarda ! 72 saat ( onlarca kere ) ,arıza nedeniyle fabrikadan çıkma-
yan var.Azmile s.çan,tahtayı delermiş.;)

Son düzenleme:

Okurken çok güldüm,ama merak etme yanlız degilsin.Hemen hemen çogu kişi bu tarz mesleklerde benzer yollardan geçmiştir.Üç gün tatil herşeyi yoluna sokar :)

Okurken çok güldüm,ama merak etme yanlız degilsin.Hemen hemen çogu kişi bu tarz mesleklerde benzer yollardan geçmiştir.Üç gün tatil herşeyi yoluna sokar :)
3 gün tatile çıktım 1. Günde elemanım işi bırakmış geri döndüm ustam . Çok mağduruz

O tavığı ben de tanırım :)
Ama bana sebep olan o tavuk değildir. Rahmetli dede'min rahmetli babama ''RADYO da NEYMİŞ O KADAR PARA VERİLİR Mİ'' diyerek kızdığı, buna rağmen babamın o GRUNDIG KONSER BOY Yerli üretim radyoyu borç harç satın alması ve dedeme hediye etmesi ile başlamıştır.
GRUNDIG-KONSER-BOY-0.jpg

Dedem başlarda karşı çıkmış olsa da AJANS dinlemek o yıllarda mucize gibi bir şeydi.
Ekin sergimizi kuşlardan korumak amacıyla dam'da dedemle yatarken radyo dinliyorduk. Ben de dedeme dedim ki.
Dede radyolar nasıl çalışıyor?
Cevap kısa ve öz idi.
Oğlum bu radyonun bir vericisi var ankara'da. Verici veriyor. Bu radyoda da bir alıcı var. Alıcı da alıyor.
6 adet BEREC pillerle çalışan radyomuzun pilleri bittiğinde atık piller eğer akmamış ise test edilmesi bana düşüyordu. 50 kuruşa almış olduğum 3V luk el feneri ampulü ve bir kablo ile tüm pilleri test eder, sağlamlarını bir araya getirerek köye elektrik getirmeye çalışırdım.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri