Nötr Toprak birleşirse

Yara bulunan yerin elektriği erken hissetmesi şofben rezistansının değişmesi gerektiğine işarettir.
Nötr - toprak birleştirilmiş ve nötr arızası var ise şofben kazanının üst metal kapağına bağlı topraklama kablosu vasıtası ile nötrdeki dönüş fazı üst metal kapağa ulaşır. Bu şartlarda su akıtılırsa kazandaki su üst metal kapağa temas ile elektrik alacaktır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teşekkür ederim hocam.

Merhaba değerli kontolkalemi üyeleri,

Konuyla alakalı olarak bir sorum bulunmakta. Köyde bulunan bağ evine küçük bir güneş enerji sistemi kurdum. AKüden > inverter (12 V to 220 V), inverterdan da sisteme enerji alıyorum fakat inverterların çalışma prensibi olarak iki çıkıştan da faz gelmekte. Bu fazlardan birini nötr'e dönüştermek için topraklama yapmak gerekliymiş. Peki bu nötr topraklaması buhat topraklamasıyla aynı mı yapılmalı yoksa iki ayrı levha kullanarak ayrı ayrı mı yapılmalı? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…