Myo ile ilgili bir kaç soru

Dediklerinizde haklısınız ancak düz liseden bilgisayar programcılığını kazananlar var tabiki ben iyi üniler olcak diye birşey demiyorum bazı il ve ilçelerdeki bilgisayar programcılığında kontenjan var benim sormak istediğim siz otomaston okuyormuşsunuz bölüm nasıl zormu yani düz liseden giden biri için

ben kontrol ve otomasyon okuyorum meslekı dersler zorluyor açıkcası ayrıca bızım sınıfta hıç endustrı den gelen ogrencı yok herkes teknık ve anadolu teknık

Bende Elektronik Okuyorum...Diğer Arkadaslarına göre Geride olursun...Fakat Bu O kadar önemli değil..Bazı dersler zor fakat kolay derslerde var..

bölüm zor veya kolay diye bir yorum yapmak biraz yersiz olur hiç bir şey kolay değil ancak bazen oluyor ki gereksiz ve boş yere aşırı kasıntı hocalar olabiliyor ancak tabi ki bir düz liseli olarak meslek liselilere göre hem okul hayatında hem iş hayatında 1-0 geride başlayacaksın.Sonuçta sen okulu birincilikle bile bitirsen işe alacak adam anlamaz senin durumunu o nedenle işe alırken büyük ihtimalle meslek lisesi okumuş arkadaşları tercih edecektir.Ancak öyle yada böyle bir yere işe girip kendini geliştirdikten sonra diplomanın hiç önemi yok adam bu sefer senin bilgine bakacaktır sen ben bunu biliyorum dediğinde avantaj sağlamış olacaksın.

S.a ben endüstriyel Bakım ve onarım dalında okumaktayım bu sene mezun olacağım 2 yıllık üniversitelerden hangisi eğitimim için daha iyi olabilir tahminen 70 gibi bir diploma notu gelecek ve girmek istediğim bölümleri sıralayacak olursam
1)mekatronik m.
2)uçak teknolojisi
3)elektrik elektronik m.
bana bu bölümlerin bulunduğu üniversiteleri ve taban puanlarıyla birlikte söyleyebilir misiniz.İstanbul da okumaktayım ama şehir dışında da olabilir.

Sanırım teknik lisesin eğer öyleyse 70 puanla uçağı unut derim atl lerden kontenjan kalmıyor. Onun dışında elektrik elektronik mekatronik ve otomasyon arasında benim tercihim mekatronik veya otomasyondan yana. Ancak elektrik veya elektronik yazarsan örgün öğretime girersin sorun olmaz ama mekatronik veya otomasyonda örgün öğretim atl'ler tarafından dolduruluyor 76 puan ile örgün öğretime yerleşemedim. Keşke elektrik seçipte örgün öğretim okusaydım demiyorum. Hem bölümümden çok memnunum hem de 2. öğretim güzel. Sabah 9 - 9.30'da kalk biraz defter karıştır, akşam dersin 5 te falan başlıyor. O nedenle okula gidene kadar bol vakit oluyor. Erken git çakıl cafelere :) Akşamları da çok abartılı olmuyor çıkış saatleri. Benim dersim haftada 2 gün 10.30'da bitiyor. Diğer günler 8 8.30 arası 10.30 ta çıktığın gün son otobüse yetişmek zorundasın:) Tercih senin:) Mobilden yazıyorum karakterlerde sorun olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
vallahi öyle bir yazmışsın ki okumaktan soğudum bir an yalnız bana okulların hangisi eğitimim için daha iyi ve bölümleri puanı ile bilgi verebilir misin İstanbul üniversitesindeki öğrencilerle konuştum mezun olacağım daha bir direnç görmedim dedi ödev olarak da step motor kontrol vermişler komik bir durum bana gidebiliyorsan marmara üniversitesine gitmemi söyledi

Okumaktan soğuyacak bir şey yazdığımı sanmıyorum ;) onun dışında istanbulda ki üniversiteler hakkında bilgim yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri