Multimetrem

Aslında Legrand doğru söylüyor. gG hızlı tip aR çok hızlı tipmiş. Fluke cihazın korunması için hızlı tip sigortayı yeterli görmüş. Yarı iletken malzeme içermesine rağmen...

Ekli dosyayı görüntüle 99958

Ekli dosyayı görüntüle 99959

Ekli dosyayı görüntüle 99957
Gg aydemir akbaş , Ar ali poyrazoğlu.

Sami abimin takımları ! yokmu diye merak
ediyorsunuz heralde :D Burada,20 ekten
fazla ekleme yapılamıyormuş.4 sayfalık gazete basımı tamamlandığında ;)be -
nimkilerde ortaya çıkacak netekim.:p
Bak abim uyarıyorum seni şimdüden. Kırılan bozulan olursa sorumluluk kabul etmem:)

Bak abim uyarıyorum seni şimdüden. Kırılan bozulan olursa sorumluluk kabul etmem:)
90 lı yıllarda endüstri meslekte okurken analog tes multimetrelerimiz vardı. O yaştayken bize üstün teknoloji ürünleri gibi gelirdi . Daha öncesini hayal bile edemiyorum.

90 lı yıllarda endüstri meslekte okurken analog tes multimetrelerimiz vardı. O yaştayken bize üstün teknoloji ürünleri gibi gelirdi . Daha öncesini hayal bile edemiyorum.
O yönden şanslı birisiyim. Üniversitede olmayan birçok cihaz lisemizde vardı. Aynı yıllar sayılır.
umarım ne kadar şanslı insanlar olduğunuzu biliyorsunuzdur. ben bir çok elektronik zımbırtımı ki hepsi amatörden öteye geçmez. emekli olduktan sonra sahip oldum ve bir çok şeyi de emekli olduktan sonra öğrendim, sevmediğim AC nin bir çok şeyini burada öğrendim. DC ve kart tamirini ustamdan öğrendim. yani kendi yağımla kendim kavruldum. keşke sizler gibi okuyabilseydim. ama hayat hem acımasız hem de adil değil. bilmem bazen öfkem belki de bundandır. aptallara dayanamıyorum.

1985 yılında,Tedaştan harmonik ölçümü
talebinde bulunmuştum.Bizde böyle bir
ölçü aleti yok diye cevap vermişlerdi.Yine,
arızalanan bir kompanzasyon rölemizi ye-
nilemek için,bu işi yaptığını söyleyen bir
firmamızı,harmoniğin etkilemiyeceği bir
röle yapıp yapmadıklarını ( şimdilerde,ün-
lü bir firmamız.İsmi bende kalsın ) sordu-
ğumda,harmoniğin ne olduğunu bile bil -
mediklerini öğrendim.Rölemiz,12 kademe ,tek faz kontrollu ISKRA röle idi.1250 kvar devreye alıyordu.1990 da Almanya'ya bir
iş gezisi nedeniyle gittiğimde,karpuz di -
limle satılıyordu.Bu geçen senelerden sonra,karpuz,bizdede dilimle satılır oldu.
Kim demiş Almanya seviyesine çıkmamı-
za imkan yok diye;)Evel Allah,ölçü alet-
lerinide yerli olarak imal edecek iman gü-
cümüz var.Değil Avometre,düşmanmetre,
hainmetre bile ! yapabiliriz artık.

Son düzenleme:
1985 yılında,Tedaştan harmonik ölçümü
talebinde bulunmuştum.Bizde böyle bir
ölçü aleti yok diye cevap vermişlerdi.Yine,
arızalanan bir kompanzasyon rölemizi ye-
nilemek için,bu işi yaptığını söyleyen bir
firmamızı,harmoniğin etkilemiyeceği bir
röle yapıp yapmadıklarını ( şimdilerde,ün-
lü bir firmamız.İsmi bende kalsın ) sordu-
ğumda,harmoniğin ne olduğunu bile bil -
mediklerini öğrendim.Rölemiz,12 kademe ,tek faz kontrollu ISKRA röle idi.1250 kvar devreye alıyordu.1990 da Almanya'ya bir
iş gezisi nedeniyle gittiğimde,karpuz di -
limle satılıyordu.Bu geçen senelerden sonra,karpuz,bizdede dilimle satılır oldu.
Kim demiş Almanya seviyesine çıkmamı-
za imkan yok diye;)Evel Allah,ölçü alet-
lerinide yerli olarak imal edecek iman gü-
cümüz var.Değil Avometre,düşmanmetre
bile ! yapabiliriz artık.
Türk lirası üzerinde resmî olması gereken biri bence Mustafa Bayram hocadır. Bu bahsedilen kavramlar ve eğitimi konusunda kişisel gayretiyle çıkarttığı dergiler ile ülke çapında yaptığı hizmeti ölçebilecek ve anlayabilecek birileri çıkmadı malesef .

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri