Multimetrem

Bir umut talepte bulunduğum malzemelerden biri daha geldi . Çalışma masamız şenlenmeye devam ediyor .

Ekli dosyalar

• 20230815_134816.jpg
    20230815_134816.jpg
    186.3 KB · Görüntüleme: 27

Merhaba. Bu masaüstü stand üzerinde dünden bugüne satın alınmış multimetre, Proskit AC/DC pensampermetre, LCR metre (UNI-T UT603) ve dijital osiloskop yer alıyor. Evdeki ölçü cihazları olarak tüm servetim sadece bunlardır. İlki üniversite öğrenciyken satın alınan analog bir multimetre olan Standart ST-6 son satın alınanı ise UNI-T UTD 2052CL dijital osiloskoptur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Merhaba. Bu masaüstü stand üzerinde dünden bugüne satın alınmış multimetre, Proskit AC/DC pensampermetre, LCR metre (UNI-T UT603) ve dijital osiloskop yer alıyor. Evdeki ölçü cihazları olarak tüm servetim sadece bunlardır. İlki üniversite öğrenciyken satın alınan analog bir multimetre olan Standart ST-6 son satın alınanı ise UNI-T UTD 2052CL dijital osiloskoptur. Kolay gelsin.
Proskit in kaliteli lehim sökme pompalarını kullandım ama ölçü aletini ilk defa görüyorum.

Proskit orta kaliteyle sürekli lanse edilmesine rağmen pensampermetre ve True RMS multimetresinden ben çok memnun kaldım, ama açık konuşayım ki 30 wattlık havyası 3. kullanım gününde rezistansı içten yandı, ancak bu iç parçası yedek olarak satılmasına rağmen vazgeçip Koç-taş'dan bundan sonra Performance Power markasını (30, 40, 60 ve 100 watt tabanca havyalarını) tercih ettim. Proskit 30 wattlık iğne havyada 3. kullanımda bana açıkça kazık atmış oldu, ama elektronik cihazlar ve markalar da hep şans işi diyorlar, bu da çok doğrudur. Pensampermetre ve True RMS multimetreyi yaparken sanki özenip daha kaliteli yapmışlar veya belki de bana bu şanssızlık (havyada olduğu gibi) rastlamadı, 4-5 yıldır onları bozulmadan ve severek kullanıyorum. Kolay gelsin.

kcmnbrfl1.jpeg

kcmnbrfl2.jpeg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri