Multimetre ve Pensampermetre Seçimi

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Herkese selamlar hayırlı işler dilerim.

Belki bu sorudan sıkıldınız ama güncel bir konu olmadığı için konu açmak istedim.

Plc programlama, makina elektrik otomasyon sektöründe yeniyim. Plc programlama haricinde makina arızalarına da bakmaya çalışıyor ve öğreniyorum. Kendime bir tane pensampermetre ve bir tane multimetre almayı düşünüyorum. Arkadaşımdan aldığım Uni-T UT203 pensampermetre vardı bugün itibariyle bozuldu. Ne almalıyım ne almamalıyım yardımcı olur musunuz ?

Multimetre olarak küçük taşıması kolay olduğu için kalem tipi multimetreleri düşündüm ama ne kadar doğru bir seçim olur bilemiyorum.

Tecrübelerinizi paylaşır yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese selamlar hayırlı işler dilerim.

Belki bu sorudan sıkıldınız ama güncel bir konu olmadığı için konu açmak istedim.

Plc programlama, makina elektrik otomasyon sektöründe yeniyim. Plc programlama haricinde makina arızalarına da bakmaya çalışıyor ve öğreniyorum. Kendime bir tane pensampermetre ve bir tane multimetre almayı düşünüyorum. Arkadaşımdan aldığım Uni-T UT203 pensampermetre vardı bugün itibariyle bozuldu. Ne almalıyım ne almamalıyım yardımcı olur musunuz ?

Multimetre olarak küçük taşıması kolay olduğu için kalem tipi multimetreleri düşündüm ama ne kadar doğru bir seçim olur bilemiyorum.

Tecrübelerinizi paylaşır yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
multimetre multimetredir. profesyonel anlamda söylüyorum. öyle ucuz dandik zımbırtıları değil. tamire gidiyorsun kullanımı ve taşıması kolay olanı seç. atölyede kullandığın yeteri kadar kaliteli olmalı. onu dışarı mecbur kalmadıkça çıkarma. pense ampermetre için fazla bir şey diyemiyorum AC yönüm çok zayıf. marka ve kaliteyi siz benden daha iyi bilirsiniz. ilk seçenek cebinizi yormamalı. ikinci seçenek ise servise çıkıyorsun düşme çarpma riski yüksek o yüzden orta üstü olabilir. benim şahsi görüşüm.

Cevabınız için teşekkür ederim. Yanlış anlaşılmak istemem sadece öğrenmek için soruyorum. Giriş seviyesi ürünler diyebilir miyiz bu iki ürün için ?
Şunla (1. Foto) Onarıma gelen otomasyoncu biliyorum. Unit bence gayet Prof ve iş görür. Sonuçta dc 12- 24 ac 12-380. Belki 600. Saha için çok para bağlamaya değermi bilmiyorum. Müşteri sonuçta. Kir pas yağ vs ortam çok yerde iyi durumda olmayacaktır düşüncesindeyim.

Tavsiye olarak Yılda bir kez akredite bir yerden kalibrasyon görmesi ve uygunluk alması iyi olur. Ölçüyoruzda neye göre ölçüyoruz belli değil. Metrenin bile kalibrasyon a gitmesi gerekir. Kaldıkı ölçü aleti diyoruz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221130_232435_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221130_232435_com.android.chrome.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20221130_233806_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20221130_233806_com.android.chrome.jpg
    109.1 KB · Görüntüleme: 36
multimetre multimetredir. profesyonel anlamda söylüyorum. öyle ucuz dandik zımbırtıları değil. tamire gidiyorsun kullanımı ve taşıması kolay olanı seç. atölyede kullandığın yeteri kadar kaliteli olmalı. onu dışarı mecbur kalmadıkça çıkarma. pense ampermetre için fazla bir şey diyemiyorum AC yönüm çok zayıf. marka ve kaliteyi siz benden daha iyi bilirsiniz. ilk seçenek cebinizi yormamalı. ikinci seçenek ise servise çıkıyorsun düşme çarpma riski yüksek o yüzden orta üstü olabilir. benim şahsi görüşüm.
"Multimetre multimetredir" İfadenize istinaden şöyle bir şey sormak isterim. Ürünlerin profesyonelliğine göre kalibre edilebilen modelleri var anladığım kadarıyla ve haliyle ölçüm hassasiyetleri de farklılık gösteriyor. Ben bu iki konuya ne kadar takılmalıyım ?

Amacım ille de en iyisi değil ama kendime en uygun ürünü seçmek :)
Şunla Onarıma gelen otomasyoncu biliyorum. Unit bence gayet Prof ve iş görür. Sonuçta dc 12- 24 ac 12-380. Belki 600. Saha için çok para bağlamaya değermi bilmiyorum. Müşteri sonuçta. Kir pas yağ vs ortam çok yerde iyi durumda olmayacaktır düşüncesindeyim

Uni-t markasını kötülemek yada beğenmediğim için sormadım o soruyu. Öğrenmeye anlamaya çalışıyorum. Gözünü fluke ile açmış kişiler fluke dışındaki her şeye burun kıvırıyor. (lafım herkese değil yanlış anlaşılmasın)

Son düzenleme:
multimetre multimetredir doğru bir deyimdir. burada nerede neyi nasıl ölçtüğün önemli. analog multimetreyi her zaman kalibre edebilirsin. iş dijitale gelince sen ben değil servisi yapıyor. voltaj ölçeceksin hassasiyetin ne olmalı? 100 liralıkta ölçer 10 bin liralıkta. burada sizin görmek istediğiniz hassasiyet önemlidir. bakın @arkaplan ustamız link vermiş fiyat aralığı 23,99 $ ile 582 $ arasında değişiyor ikisi de aynı işi yapıyor. aralarındaki fark azcık özellik azcıkta hassasiyet ve işin ehli isen hassasiyet.

Bu noktada kriter şu ki senin için ölçülen değerin büyüklüğü mü yoksa varlığı mı kriter . Yok hassas değerle işim olmaz dersen uçan kaçan fiyatlara gitmenin manası yok . Gönül ister ki her şeyin en kalitelisini kullanalım . Her ölçtüğümüz elif gibi doğru olsun ama ekonomik olarak malesef fakir bir ülkeyiz . Bu noktada kalkıp elektronik kart tamiri gibi hassas işlerle uğraşmayan bir teknik personelin UNİ-T markalı ürünler haydi haydi işini görür. Maddi sıkıntım yok , bana koymaz derseniz chauvin arnoux ya da fluke alın .

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri