Multimetre Arızası

Hayırlı günler,multimetremi voltaj ölçüm kademesinde benzinli testere motorun bujisi ve şasesi arasına bağladım daha sonra avometrem bütün kademelerde -1 değerini göstermeye başladı acaba hangi sebepten dolayı böyle oldu içinde arc yapıp entegresine mi zarar verdi anlamadım yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• 17.JPG
    17.JPG
    54.1 KB · Görüntüleme: 24
  • 16.JPG
    16.JPG
    47.4 KB · Görüntüleme: 23
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Geçmiş olsun Sami Beyin dediğş gibi yg sebebli kısa devre olmalı epoxy çipli ise değişim mümkün değil yenisini almalısın.

Yeni bir multimetre aldım fakat onarılabilirse bunu da onarmak istiyorum.İçinde soketli ''MAXIM MAX130CPL'' entegresi var bunu değiştirirsem bir sonuç elde edebilir miyim yoksa bundan başka çoğu eleman kullanılamaz hale mi gelmiştir bunu anlayamadığım için ne yapmalıyım kararsızım entegresi de ha deyince bulunabilecek bir şey değil.

Ekli dosyalar

• 18.JPG
    18.JPG
    67.3 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba

Uğraşmayın çöp , sağlık önemli , yapılsa bile kalibrasyon yapılacak . yenisi daha ucuza gelir .

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri