multilevel inverter(çok seviyeli evirici)

trakian86

Üye
Selam;
Çok seviyeli eviriciler, birçoğumuzun bildiği üzere klasik inverterlere göre çok daha kaliteli çıkış verebilen en son teknoloji bir evirici türüdür. Mikroişlemci kontrollü bu eviriclerin yüksek güçlerde uygulama alanı çok geniştir ve gittikçede ilerlemesi beklenmektedir.
Ben bu konu üzerinde çok araştırma yaptım ve yeterince zamanımı ayırdım,sonucunda da çok güzel sonuçlar elde ettiğim bir prototip elde ettim.
Fakat şu an ise farklı bir sektörde çalışmaktayım. Harcadığım bunca zamanımı ve emeğimi
çöpe atmak istemiyorum.
Bu konu üzerinde çalışmak isteyen,merak duyan arkadaşlar varsa irtibata geçebiliriz.

merhabalar;

ben elektrik mühendisliği öğrencisiyim. proje olarak bu konuyu incelemek istiyorum. bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Selam;
Çok seviyeli eviriciler, birçoğumuzun bildiği üzere klasik inverterlere göre çok daha kaliteli çıkış verebilen en son teknoloji bir evirici türüdür. Mikroişlemci kontrollü bu eviriclerin yüksek güçlerde uygulama alanı çok geniştir ve gittikçede ilerlemesi beklenmektedir.
Ben bu konu üzerinde çok araştırma yaptım ve yeterince zamanımı ayırdım,sonucunda da çok güzel sonuçlar elde ettiğim bir prototip elde ettim.
Fakat şu an ise farklı bir sektörde çalışmaktayım. Harcadığım bunca zamanımı ve emeğimi
çöpe atmak istemiyorum.
Bu konu üzerinde çalışmak isteyen,merak duyan arkadaşlar varsa irtibata geçebiliriz.
sayın rockie elinizde döküman varsa forum da paylaşırsan herkez yararlanır yok ben parayla satacam diyorsan burası satış formu deyil yardımlaşma formu.

sayın rockie elinizde döküman varsa forum da paylaşırsan herkez yararlanır yok ben parayla satacam diyorsan burası satış formu deyil yardımlaşma formu.

Sayın Ahnur,

burada satış yapmak isteseydim açıkça belirtirdim. Ben öyle birşey beyan etmeden bana bi satıcı gibi davranman hoş değil,

konuşmalarında daha dikkatli ol, burası babanın forumu değil.

Cevap yazan arkadaşlara gelince, öncelikle geç cevap yazabildiğim için kusura bakmayın. otomasyoncu olduğum için uzun süredir

saha görevindeydim, foruma giremedim. Vakit buldukça

buradan faydalı bilgiler yayınlayabilirim tabiki. Fakat asıl amacım bu işi olduğu gibi bırakmak değil, belki ortak bir akıl ile, yardımlaşarak

daha ileriye götürmek, ortaya faydalı somut bir iş çıkarmak. Özellikle bitirme projesi olarak almak isteyen öğrenciler yada uygulama

yapabilme şansına sahip işletmeler için faydalı olabilir. Ankarada olanlar varsa birlikte çalışabiliriz

merhabalar;

ben elektrik mühendisliği öğrencisiyim. proje olarak bu konuyu incelemek istiyorum. bilgilerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

merhaba,

öncelikle konuyu bitirme projesi seçmek istiyorsan, kontrol teknikleri bilgin iyi olması lazım. bunun yanında matlab-simulink ve dsp

bilgin de olmalı. Senin dediğine gelince, sunum için hazırladığım güzel power poiintler var, avantajları dezavantajları uygulama

alanları. Paylaşabilmem için öncelikle eve gitmem gerekiyor :)) 1-2 gün içerisinde yüklerim merak etme, hem sen de bu konuyu seçip

seçmemekte kararını verirsin.

İyi çalışmalar...

arkadaşlar elektrik mühendisliği ögrencisiyim ve bitrme ödevim çok katlı eviriciler in tasarlanması ve uygulanması. bana yardımcı olablrmısınz? tasarım aşamasında bi fikriniz bi tasarımınız var mı elinizde?

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri