MSP430 ile RFID yardım

ferhatd

Üye
merhaba arkadaşlar ben msp430 ile RFID okuma yapmak istiyorum bu konuyla ilgili elinde döküman olan yada bilgi verebilecek olan var mı?

merhaba arkadaşlar ben msp430 ile RFID okuma yapmak istiyorum bu konuyla ilgili elinde döküman olan yada bilgi verebilecek olan var mı?

msp430g2553 ve 125Khz RFID module RDM6300 - UART burdaki 125Khz Rfid okuyucu ile kisa zaman once ugrasmistim. Sizin kod yazma ortami olarak ne kullandiginizi bilmiyorum, ama Energia ( Energia Reference - Introduction ) Editorinu tavsiye ederim , mikroislemcilere yeni oldugum ve cok derin embed system bilgilerim olmadigi icin energia ile bisiyler olusturmak gercekten cok kolay geliyor. Sozunu ettigim rfid okuyucu 5v ile calisiyor (http://erelement.com/file/rdm63.pdf) -> burda nasil baglandigi anlatilmis, fiyati da cok dusuk.msp430 dan bilgi okumaya gelince, energia nin software serial kutuphanesini kullanmistim.

teşekkürler ben yazılım ortamı olarak IAR kullanıyorum ama dediğiniz editörü bir deniycem..

kod elindeyse örnek olarak paylaşabilirmisin?

char character;
String our_id;

void setup()
{
Serial.begin(9600);

}

void loop(){

while(Serial.available()>0) // rfid okuyucudan bilgi akisi varsa
{
character = Serial.read();
our_id += character;

}

if (our_id.length() > 10) {
tone(P1_5,2500,400);

our_id = our_id.substring(1,13);

if(our_id == "05002F49F093")
{
Serial.println("Ikinci kart okundu!");
}

if(our_id == "05002F4A3D5D")
{
Serial.println("Birinci kart okundu");
}
Serial.println(our_id); //
our_id = "";
}
delay(300); // 3 saniye
}

Bu yukardaki ornekte software serial kullanmadim , rfid okuyucunun TX pin i Launchpad ustundeki UART RX (P1_1) e bagli

[video=youtube;A2nEjOzQkm0]http://www.youtube.com/watch?v=A2nEjOzQkm0[/video]

Merhaba, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.RFID card / tag'a veri okuma, yazma ve gösterme ödevim var. Bu işlemi msp430G2553 ile yapmam gerek.Veri okuma, yazma ve gösterme için basit bir kod örneği atabilir misiniz? (assembly veya C önemli değil) Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim . Her şekilde teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri