Motorlardaki Rakor ile Kablo Arasındaki Boşluk

Mehmetf

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Arkadaşlar,

Herkesin yaşadığı Fazla dikkat çekmeyen bir ayrıntı hakkında danışmak istiyorum.

75 kW'lık bir motora M63 Rakor takılıyor. Ama Motora 4x95 mm lik kablo geliyor. dolayısiyle kablo rakordan zor geçiyor. Rakor'un Contası çıkartılmak zorunda kaldığı için Kablo ile Rakor arasında boşluk mevcut.
Bu boşluğu Sista'nın Köpüğü ile doldurursak nasıl bir çözüm olur?
Sista'nın köpüğü Alev geciktirici özelliğe sahip.
Max. 100 dereceye kadar dayanıyor.

Değerli yorumlarınızı ve tecrübeleriniz bekliyorum..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
köpük güzel fikir, malum biraz zahmetli olduğundan silikon sıkıyoruz biz ama olmaz demiyorum fikrimi söyledim sacede..

Peki Köpük yaptık diyelim ilerde sökmemiz icap ederse nasıl olacak? kabloyu nasıl alacağız?

sıcak silikonla doldurun taş gibi olur sokulmesıde fazla uğrastırmas .ama rekoru yenilyebilirsiniz sokunce

Arkadaşlar,

Herkesin yaşadığı Fazla dikkat çekmeyen bir ayrıntı hakkında danışmak istiyorum.

75 kW'lık bir motora M63 Rakor takılıyor. Ama Motora 4x95 mm lik kablo geliyor. dolayısiyle kablo rakordan zor geçiyor. Rakor'un Contası çıkartılmak zorunda kaldığı için Kablo ile Rakor arasında boşluk mevcut.
Bu boşluğu Sista'nın Köpüğü ile doldurursak nasıl bir çözüm olur?
Sista'nın köpüğü Alev geciktirici özelliğe sahip.
Max. 100 dereceye kadar dayanıyor.

Değerli yorumlarınızı ve tecrübeleriniz bekliyorum..

ben konuya değişik açıdan bakacam.o motoru yapan ve piyasaya süren sürdüren işçisinden müdürüne kadar kimin emeği geçiyorsa o kişilere bağlantıyı yaptırmak lazım. o zaman hanyayı konyayı görürler. köpükde olur silikonda olur çekomastikde olur gerekli izalasyonu ne sağlarsa o malzeme kullanılır.bu arada köpüğü sökmekde zor değil arkadaşlar.1 2 dk nızı alır

motora çekilen kablo mesafe kısa ise biraz fazla seçilmiş.normalde 3*70+35 seçilebilirdi.bence bu norma göre rekor seçilmiştir.

Ben arkadaşıma başıma gelen ve son olarak uyguladığım bir yöntemi tavsiye edecem. kablo baglantısından önce sıcak ile büzüsen makaron u kabloya uygun ölçüde kes ve geçir baglantını yap.daha sonra makaronu rakor ile motorun birleştiği kısma kadar sür ve ısıtarak büzüştür.köpügü tavsiye etmiyorum. sökerken tam bir eziyet çekiyorsunuz ayrıca rakor araya gidiyor.ama kırmızı renkli silikonuda ayrıca tavsiye edebilirim. şeffaf silikona göre daha elastik ve mukaveti yüksektir. kolay gesin.

Mesafe 40 metre.

Yurt dışındaki firmaları araştırıyorum. Sıvıdan katı'ya hızlı sertleşen boya tarzı bir kimyasal var. tam olarak muhteviyatını bilen varmı?

nerede kullanacaksınız? tam olarak anlayamadım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri