Motor tur sayısının değişimi Hk.

hektor484

Üye
Merhabalar.

12V 55 Rpm Cam Silecek Motoru | 12V Cam Kaldırma Motorları | Robotistan - Satın Al

ve

12V 110Rpm L Redüktürlü DC Cam Kaldırma Motoru - Sağ | 12V Cam Kaldırma Motorları | Robotistan - Satın Al

linklerindeki redüktörlü motorları amaçları dışında yüksek tur sayısına çıkararak ekipman ve araç yapmak istiyorum.

-Cam sileceği motorunun servo motor gibi sağa sola dönüşünü iptal ederek istediğimiz yöne (anahtar yardımıyla saat yönü veya tersi yönde)sürekli çevirmemiz ve tur sayısını artırmamız mümkün mü?
-Cam kaldıracağı motorunda tur sayısını artırmamız devreyi düz bağlayarak mümkün olur mu?(Devreyi devredışı bırakarak.)

Tur sayısı artarsa motorda aşırı ısınma ve tork kaybı gerçekleşir mi?

Bilgiye ve tecrübeye sahip herkes yardımcı olursa sevinirim.Bu tip bilgi paylaşımları hepimizin bildiği gibi kendi çapında birşeyler yapmak isteyen kişiler için çok önemli.

Şimdiden teşekkür ederim...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu arac motorlarının devırleri aslında yuksektir. Kullanım amacına uygun olarak redüktör/dişli grubuyla devirleri düşürülmüş ve torkları artırılmısdır.Dişli grubunu sökerek asıl devrine ulaşabilisirniz, ancak güç/tork amacınız karsılarmı bilemem.Yön değiştirme işi, iki röle ile (+) (-) kutupları değiştirerek mümkündür.

Bu arac motorlarının devırleri aslında yuksektir. Kullanım amacına uygun olarak redüktör/dişli grubuyla devirleri düşürülmüş ve torkları artırılmısdır.Dişli grubunu sökerek asıl devrine ulaşabilisirniz, ancak güç/tork amacınız karsılarmı bilemem.Yön değiştirme işi, iki röle ile (+) (-) kutupları değiştirerek mümkündür.

Öncelikle ilginiz ve bilginiz için teşekkür ederim.Peki şu linkteki elektrikli tekne motoruyla aynı güçte olabilir mi acaba bu motorlar?Yada aynı güçte motoru bulabileceğimiz biryer biliyor musunuz acaba?

HAIBO ET 54 ELEKTRİKLİ TROLLİNG MOTOR | Haibo Elektrikli Deniz Motoru

aynı güçde olması mumkün değil, fiatlarındanda belli demi. Netde arastırmaya devam edersenız, bir yerlerde bulursubnuz umarım.

peki 12 volt ile çalışan fiyatı önemli olmayan o motora nasıl ulaşabilirim?100-150 tl ye kadar alabilirim.Mesela araba silecek veya cam kaldıracağı motorunun redüktörünü söksem dediğiniz gibi çalışmaz mı aynı şekilde?

Kardeş devlet sırrı mı ne yapmaya amaçladığını söylesen destan yerine 2-3 yorumda çözüme ulaşacaksın belki, arkadaş ben de mi kusur var anlamadım her çözüm arayan ağzını bıçak açmıyor??

Kardeş devlet sırrı mı ne yapmaya amaçladığını söylesen destan yerine 2-3 yorumda çözüme ulaşacaksın belki, arkadaş ben de mi kusur var anlamadım her çözüm arayan ağzını bıçak açmıyor??

Estağfurullah :)
Daha önce benzer bir konuyu açtığım için defalarca açmış olmayayım diye benzer konuları.

Bir adet 07 Seahorse Electric Winch How to operate - YouTube bu linkteki gibi vinç yapmayı düşünüyorum.Birtane de 06 Seahorse Launching Your Seahorse Kontiki - YouTube bu linkteki gibi torpido tarzı bir cihaz yapmayı düşünüyorum.

Hayır konu başlığını kastetmedim 1. mesajında niye kimse tam olayı, cihazı söylemiyor diyorum lafları pense ile çekiyoruz. Sn. Zeybek ustamın dediği doğru, dişlisiz tek başına da gayet hızlı döner, veya dişlileri yer değiştirerek kullanabilirsin yani motor miline büyük dişliyi bağla diş oranlarına göre tur artacaktır, önemli olan sizin kararınız tabi takacaığınız pervan çapı, ağırlığı, imal edildiği malzem de hızı etkiler. Denemeden örnek verdiğiniz ürünle aynı hız olur mu bilemeyiz siz motor gücünü tur cinsinden ifade ediyorsunuz onlar ağırlık/metre olarak aynı dili konuşmanız gerekir, ya onların hesabunı tur olarak veya sizinkini onların güç/hız birimi ile bilmelisiniz.

Bilmemiz gereken tüm bilgilere hemen ulaşabiliriz aslında.Onların veya trolling elektrikli tekne motoru pervanesi kullanacağım.Sert plastikten imal edilmiş 3 bıçaklı bir pervane.ve 20 cm çapa sahip

Ayrıca vinç motoru olarak cam sileceği yada kaldıracağı motoru bulabiliyorum ama daha güçlü olması için veya akülü engelli aracı motorunu nereden bulabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,054
Son üye
Kupra040822

Yeni konular

Geri