motor sürücü bilgisi

yunusx

Katılımcı Üye
aşşağıda şeması bulunan makinaya telemacaniq sürücü bağlamak istiyorum eski sürücüsü omron markaydı ve şuan yok ilgili uçları hakkında fikir almak istiyorum hangi ucu nereye bağlamalıyım hangi altivar serisini kullanmalıyım motor volt marka etiketi sürücüyü motor gücünden büyük seçsem olurmu 2 kwlık sürücü kullansam sorun çıkar mı

üçgen 220 / yıldız 380 50 hz 6.4 /3.7 amper 1.5 kw 1390 devir
yıldız 440 60 hz 3.7 amper 1.73 kw 1680 devir

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba,

2.2 KW lık 3 faz bir sürücü kullan derim, bunu telemekanik atv 31 ile yapabilirsin, ama telemekanigin I/O baglantı uçlarını hatırlamıyorum.

Ama ABB nin ACS 350 modelini kullanırsan, tüm I/O baglantılarını sana yazabilirim.

Kolay gelsin...

Ya da ATV 31 in kullanma klavuzunu internet den bulup indirebilirsin.

Merhaba;

Sürücü olarak ATV31 2Kw kullanabilirsin.Baglantı olarak (prpje baglantılatına göre

Telemecanique Atv 31 de ;
24v tetikleme voltacı ortak uç ---> 12 nolu uç
LI1 ileri
LI2 geri
Potansıyometre girişi projene göre;
15 nolu kabloyu +10v
14 nolu kabloyu AI1
13 nolu kabloyu com
9,10,11 uçlarınıda sistemde kontrol edıp ileri geri uçlarını bulup sürücüye baglarsan işlem tamamdır.
Analog çıkış olarak da voltaj ise AOV amper ise AOC uçlarını kullanabılırsın.
Sorun olursa [email protected] adresine mail atarsın.

Sn.samet_748' in daha iyi yardımcı olabileceğini düşünerek, ilave etmekte fayda görüyorum.

bu girişlerin görevleri, makinanın (Sanırım mermer sektörü, ebatlama makinası) olduğunu düşünerek

S1 ileri yön (Kesim) (Potansiyometre Ref.)
S2 Geri yön (Köprü geri)
s5 step olarak geri hız ref. (Köprü geri hızlı)
S4 kesim bitimi yavaşlama step olarak hız ref. (oldukça yavaş)

Malesef ATV31 bağlantısı ve parametreleri aklımda değil, ve ilgili step paremetrelerini ayarlaman gerekecektir. (Geri dönüş hızı, kesim bitişi hızı)

kardeşim koyduğun şemada zaten omron sürücüye göre klemens isimleri yazılmış olması yanında ayrıca telemecanique marka sürücü takılabilirmiş gibi onunda klemens giriş isimleri belirtilmiş. yani omronda FS FR FC uçlarının üzerine +10 AI1 ve COM yazılmış. aynı şekilde S1 S2 yerine LI1 LI2 ... gibi yazılmış . yani bu şemeyı çizen burada telemecenique de kullanabilirim diye düşünmüş.
Omronda S1 ileri S2 geri ve S5 jog dur(fabrika ayarı). sanırım burada ileri pot hızıyla çalışılırken geri yönde jog hızıyla çalışılıyor. S4 ise sabit hıza programlanmış olabilir.

Merhabalar,
Altivar 31 surucuyu PLC ile analog olarak suruyorum..ancak bir problem söz konusu o da şu ; ana motorun hızına göre plc de işlemler yaptırıp anolog cıkıs gonderiyorum sürücüye ve 2 motoru senkron calıstırıyorum..bazen ana motorun hızını ciddi oranda arttırıp ya da azalttıklarında senkronda kayma oluyor..Driver da kontrol etmem gereken parametreler nelerdir ? bu durumu duzeltmek icin LSP ve SP2 ile oynamak durumunda kalıyorum.. tşk.ler

kolay gelsin bizi arayın her konuda yardımcı oluruz 0212 674 90 63

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Geri