motor gucu arttirimi ile tasarruf

arkadaslar güzel bi konu bu ben de bununla ilgili bi sormak istiyorum müsadenizle
motorun etiketinde yazan değer rotordan alınan güç değerimidir yoksa uygulanan elektriksel güç müdür.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motor'un şebekeden çekeceği güçtür..Yani 10kw 'lık bir motorumuz varsa (etiket değeri) ve verimi %90 ise misal 9kw lık güc kullanılabilri güç 1 kw ise kayıp güçtür...

**Aslında bana kalırsa motorun gücünü yükseltmek çok mantıksız, öyle yapılacağına aynı güçte yeni bir motor alınsa aynı işlem görülmüş olur ya da mevcut motor bakıma verilse, çünkü belliki motorun aksamında bir sorun var o güç yeterli olmasaydı zaten o sisteme konulmazdı...

Motor yükü sabit olduğu için daha büyük motor da kullansan aynı gücü, yük çekecektir. Ayrıca büyük güçlü motordaki kayıplar biraz artacak ve şebekeden çekilen akım biraz artacaktır. Kısacası ilk motor doğru motorsa gücü büyük motor sana fazla biraz fazla fatura getirecektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri