Monofaze ray spotu trifazeye çevirdim YARDIM

İlk önce herkeze merhabalar,
Mağazamda trifaze raylar ve trifaze spotlar mevcut (17-18 tane spotum var )
Spotlarımdan 6 tanesi yandı bende dün gidip 2 tane led ray spot aldım ama aldığım spotlar monofazeydi.
Bu monofaze benim rayım trifaze dediğimde ise ‘abi yanan spotlarından birinin trifaze soketini sök bu spotunda monofaze soketini sök yer değiştir trifaze yi tak dediler.
Mağazaya geldim yeni aldığım spotun monofaze soketini söktüm , yanan spotlardan birininde trifaze soketini söktüm trifaze soketi monofaze olan spotuma taktım buraya kadar herşey doğru bir şekilde ilerledi montajı doğru yaptığıma eminim çünkü orjinaline baka baka yaptım. Herşeyi tamamladım monofaze spotum artık trifaze olmuştu son olarak spotuma raya takmak kaldı
Merdivene çıktım ve spotu raya yerleştirdim ama yanmadı nerde bir hata yaptım ustalarım yardım rica ediyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bilmiyorum hocam ‍♂️

Hocam rayda 4 tane spot var onlar yanıyor ama bu trifazeye çevirdiğim yanmıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Trifaze raydaki temas noktaları aşağıdaki gibidir.
L1 L2 L3 fazlar, N nötr...
O hattaki yanıyor dediğiniz spotların tamamı tek anahtardan yanıyor ise muhtemelen trifaze rayda mono faze elektrik kullanılmakta olup L1 L2 L3 birbirine köprülüdür. Birden fazla anahtarla aynı hat üzerindeki spotlar kontrol ediliyorsa 3 faz kullanılmış olma ihtimali vardır dikkatli olunuz.
Olasılıkları tespit edip aşağıdaki temas noktalarına göre soket bağlantı ve yerleşimini kontrol edebilirsiniz.

trifaze.png

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri