Monofaz 2hp dalgıç motoru tazik sorunu

eq1noz

Üye
Sağlıklı günler, ekte belirtiğim dalgıç motoru 95m derinlikte sontajda çalışıyor ama suyun taziği çok düşük suyu 5cm atmıyor sontaj kuyusu yeni dalgıç eski ve 1-1.5 yıldır kullanılmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Dalgıç 5.5A çekiyor kullandığım hortum 1'lik hortum.
Su akış videosu

Ekli dosyalar

• IMG-20220803-WA0001.jpg
    IMG-20220803-WA0001.jpg
    121.4 KB · Görüntüleme: 20
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
EtiketdHm (basma yuksekliği) Qm, ( su debisi) gibi bilgileri paylaşırmısın.
Dalgiç eski, demişsin. Filtre temizmi, kanatlar saglammı, aşınma varmıdır..
Dökümanı burada buldum namık baba . Ama basma yüksekliği ile ilgili bir paylaşım yok dökümanlarda.
https://www.ystendustri.com/urun/nbs4-200m-15-kw-2-hp-220-v-4-coverco-dalgic-motor-50183
https://www.ystendustri.com/uploads/docs/YST-Reduktor-Kataloglari-26102018101456745.pdf

EtiketdHm (basma yuksekliği) Qm, ( su debisi) gibi bilgileri paylaşırmısın.
Dalgiç eski, demişsin. Filtre temizmi, kanatlar saglammı, aşınma varmıdır..
Buyur hocam etik yırtık ama istediğin bilgiler yazıyor gibi.

Ekli dosyalar

• IMG-20220803-WA0005.jpg
    IMG-20220803-WA0005.jpg
    175.7 KB · Görüntüleme: 23
H maksimum 113 metre ve su debisi maksimum 6 m3.

Birde bu değerler maksimum değer. Bu ortamda belki 4 m3 verecek saatte.

Si zaten 95 metreden suyu çekiyorsunuz. Sınıra yaklaşmissiniz. Birde debisi 6 m3. Cok birsey beklememek lazım. Videoyu izlemedim ama oluk oluk su akmaz bu pompadan 1 saatte 6 ton. Ayrıca eski pompa olması muhtelif ariza yada sorunları olabilir. Belki kanatları arasında tıkanıklık olabilir.

Çözüm.
Isteklerinize uygun değilse.
Danışıp ve verilere bakarak yeni almak .

H maksimum 113 metre ve su debisi maksimum 6 m3.

Birde bu değerler maksimum değer. Bu ortamda belki 4 m3 verecek saatte.

Si zaten 95 metreden suyu çekiyorsunuz. Sınıra yaklaşmissiniz. Birde debisi 6 m3. Cok birsey beklememek lazım. Videoyu izlemedim ama oluk oluk su akmaz bu pompadan 1 saatte 6 ton. Ayrıca eski pompa olması muhtelif ariza yada sorunları olabilir. Belki kanatları arasında tıkanıklık olabilir.
Hocam bize zaten o kadar tazikli su gerek değil ama bu akanda çok yetersiz kalıyor kademeyi değiştirin dediler ama 18 kademede hemen hemen bir dalgıç parası.

Hocam bize zaten o kadar tazikli su gerek değil ama bu akanda çok yetersiz kalıyor kademeyi değiştirin dediler ama 18 kademede hemen hemen bir dalgıç parası.

Şu konuyu netleştirelim. Tayzik demeyelim. Bu pompa calistiginda 1 saat sürecinde ne kadar su pompalıyor? Kac m3 yaklaşık..

Tayzike suya takildi iseniz.

Sizin için ne kadar su pompaladığı önemli değilse pek anlamam ama çıkışa doğru boru çapıni kademeli azaltmaniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri