Monitör olarak kullanılan Tv nin kapanması

Neco87

Üye
Merhaba
Philips Tv yi yaklaşık 6 yıl kadar masa üstü bilgisayarımın monitörü olarak kullandıktan sonra ev değiştirdim.
Şuan yeni evimde pc ile philips tv yi vga ile bağlantı yaptığımda hiç görüntü alamıyorum.
Sunny tv yi vga ile bağladığımda 6 dakika sonra tv kapanıyor pc çalışıyor. Pc nin çalıştığını harici ses sisteminden anlıyorum.
( Sunny tv çok nadir şekilde 10-15 kez kapandıktan sonra kapanma yapmıyor.)
Ama normal monitör de hiç bir şekilde kapanma olmuyor.
- Hem tv nin hemde pc nin güç ve uyku ayarlarını kapalı konuma getirdim.
- Ev elektriğinden şüphelendim komple tesisat yenilendi. Ölçüm yapıldı 230 volt.
- Sorun ekran kartı mı dedim onboard dan denedim değişme olmadı tv lerde sorun devam ediyor.
- phoenix ve Monitor Asset Manager programları ile tvleri monitör olarak tanıttım.
- Ekran kartı ve onboard güncellemelerini yaptım.

Bu konuda bilgi ve tecrübenizden yararlanmak istiyorum. Teşekkürler.

aklıma gelen hz

Vga kablolarının bağlantılarını gözden geçirin. Söküp yeniden vidalarını sıkın. Tam oturmamış port ile temas sorunu yaşıyor olabirsiniz.

Mutlaka yapmışsınızdır ama yinede hatırlatalım. Philips tv için menüden sinyal kaynağı olarak vga seçilmeli.

Pc ve tv nin beslemesini aynı çoklu prizden alın öyle deneyin.
Dediğiniz gibi çoklu prizleri ayırdım fakat malesef kapanma devam ediyor.

aklıma gelen hz
Hz dediğiniz Herz mi ?
Vga kablolarının bağlantılarını gözden geçirin. Söküp yeniden vidalarını sıkın. Tam oturmamış port ile temas sorunu yaşıyor olabirsiniz.

Mutlaka yapmışsınızdır ama yinede hatırlatalım. Philips tv için menüden sinyal kaynağı olarak vga seçilmeli.
Vga kablosunu ve girişlerini kontrol ettim elden geçirdim.
Philips tv vga to hdmi yardımı ile bağlantı kurabiliyorum. Tv den de Hdmi seçimi yapıyorum.

Son düzenleme:
Herz
bilgisayar monitör uyumsuzluğu olabilir.
Başka bilgisayar da test tvli monitörleri

60 herz kullanıyorum. başka bir değer 75 herz. 75 Herz deneyince ekran gidip gidip geliyor.

pc ve tv nin prizlerini aynı noktadan 220 volta bağlayın demek istemiştim. toprak gerilimleri aynı seviyede olması için.

uzatma ile başka siğortanın prizinden deneme ( test ) yapmanız .
ekran kartınızın fotosu ( çıkışlarının )
onboard foto ( çıkışlarının )
vga kablosu yenilemesi ???

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri