Monitörüm çok geç açılıyor

lozenge

Üye
Arkadaslar öncelikle konu yeri burası değilse özür dilerim.

Baslıkda da belirttiğim gibi momitörüm çok geç açılıyor kasanın düğmesine basinca monitörden çıt diye bir ses gelir açılırdı şimdi basinca monitördeki yeşil lamba hızlı bir şekilde göz kırpar gibi yanıp sönüyor ve abartisiz 10 15 dk sonra aciliyor bu neden olabilir monitör lcd degil tüplü tamirciye götürsem yapila bilirmi lütfen yardim edin.
Şimdiden teşekkürler...

Arkadaslar öncelikle konu yeri burası değilse özür dilerim.

Baslıkda da belirttiğim gibi momitörüm çok geç açılıyor kasanın düğmesine basinca monitörden çıt diye bir ses gelir açılırdı şimdi basinca monitördeki yeşil lamba hızlı bir şekilde göz kırpar gibi yanıp sönüyor ve abartisiz 10 15 dk sonra aciliyor bu neden olabilir monitör lcd degil tüplü tamirciye götürsem yapila bilirmi lütfen yardim edin.
Şimdiden teşekkürler...

ekran kartındanda olabilir. anakartında onboard ekran kartı varsa orda da deneyebilirsiniz emin olmak icin. veya monitoru pc den ayırıp elektrik verin, hemen acılıp sinyal yok diyor mu?

ekran kartındanda olabilir. anakartında onboard ekran kartı varsa orda da deneyebilirsiniz emin olmak icin. veya monitoru pc den ayırıp elektrik verin, hemen acılıp sinyal yok diyor mu?

yok ya ekran kartında sorun yok çünkü fişi takınca ekran kartından monitörü ayırıyorum sinyal yok yazısı gelmiyor

Arızanın sebebi büyük ihtimalle besleme katından kaynaklı. Elektronikten biraz anlıyorsan besleme katındaki kondansatörleri değiştir özellikle blok kondansatörü.

Arızanın sebebi büyük ihtimalle besleme katından kaynaklı. Elektronikten biraz anlıyorsan besleme katındaki kondansatörleri değiştir özellikle blok kondansatörü.

Elektronik fazla anlamıyorum fakat sökümtakmadır lehimlemedir onu yapabiliyorum ama hangisi arızalı nereden bileceğim :S sonucda birsürü parca var içinde

Fazla anlamıyorsanız en iyisi tamirciye götürün.

Nekadar tutarki vede kesin yapilirmi acaba

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

tepesi şişmiş kond ansötörleri değiştirebilecek beceri kapasiteniz varsa biraz da dikkatli çalışma yapın çünkü bir yanda canlı ceryan var .

bi kere 20 kağıttan fazladır bunca ömrünü vermiş arkasından başka arıza çıkma ihtimali var cebin rahatsa lcd ye geç.

tepesi şişmiş kond ansötörleri değiştirebilecek beceri kapasiteniz varsa biraz da dikkatli çalışma yapın çünkü bir yanda canlı ceryan var .

Simdi benim elimden otür işler gelir bakiyimbi şişmiş olan varsa
değistiririm herkese teşekkürler.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular