Modem sürücüsü YARDIM...

no_format

Üye
Merhaba arkadaşlar. Benim TTNet ten aldığım EchoLife HG521 Marka ve model modemim var. Hem Wireless hem Lan (kablolu) bağlantı kullanıyorum. Sadece benim wireless a girmem gerekiyor. Diğer kullanıcılar landan girmesi lazım. Ama adamlar modemin Driverını bulup indirmişler ve wireless şifresini sürekli öğreniyorlar. Benim bu pclerin nerelere girdiğini bilmem gerekiyor VE şifreyi bilmemeleri gerekiyor. Bunun için işletim sitemi ile ilgili ne yapabilirim? Hangi işletim sistemi bu işi yapar? Yada böyle bir program varmıdır? Yardımcı olurmusunuz acaba? Konuyu yanlış yere açtıysam affola...
Galiba yanlış yer... Çok özür dilerim...

Merhaba arkadaşlar. Benim TTNet ten aldığım EchoLife HG521 Marka ve model modemim var. Hem Wireless hem Lan (kablolu) bağlantı kullanıyorum. Sadece benim wireless a girmem gerekiyor. Diğer kullanıcılar landan girmesi lazım. Ama adamlar modemin Driverını bulup indirmişler ve wireless şifresini sürekli öğreniyorlar. Benim bu pclerin nerelere girdiğini bilmem gerekiyor VE şifreyi bilmemeleri gerekiyor. Bunun için işletim sitemi ile ilgili ne yapabilirim? Hangi işletim sistemi bu işi yapar? Yada böyle bir program varmıdır? Yardımcı olurmusunuz acaba? Konuyu yanlış yere açtıysam affola...
Galiba yanlış yer... Çok özür dilerim...
yanında turuncu bir cd vermeleri lazım hg521 kolay kurulum cd si

Eğer şifre kırıcı bir programla modemi resetlebiliyorlarsa şifre değiştirmen yada modemi güncellemen işe yaramaz. Modem resetlenince fabrika ayarlarına döneceğinden şifreside ilk şifresi olacaktır. Ancak her modemde değişik isimlerlede olsa resetlenmeyi engelleyen seçenekler modem menüsünde var. İncelerseniz bulursunuz

htpp//198.168.1.1 bu kodu internet sayfasında adres çubuğuna yapıştır sana kullanıcı adı ve şifre soracaktır kullanıcı adı : admin
şifre :ttnet girdiğinde modeminin arayüz sayfası açılacaktır. orada şifre değiştirme güvenlik arttırma ve daha başka birçok işlem yapabilirsin.(Gerekirse aklına gelen en uzun ve en güvenilir şifreyi koy ) sürücü cd si aramana gerek yok

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri