modbus adresleme ile ilgili yardım

erdoganca

Üye
Merhabalar,

Modbus ile ilgili bilgi alabilecegim kimse varmı.her turlu yardım olur.simdiden tesekkurler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
nerde bu dökümanlar ben tam olarak göremedim. acaba tekrardan yükleyebilir misiniz? teşekkürler

Modbus konusunda yardımcı olabilirim. Sorun nedir ?

yapmak istedigini anlatirsan yerdimci olabiliriz arkadasim

Merhaba,

Genel olarak modbus'a bakıyorsanız The Modbus Organization 'dan bir çok döküman ve uygulama örnekleri bakabilirsiniz. Özel olarak haberleşmesine baktığınız bir ürün varsa onun hakkında bilgi verirseniz daha faydalı olacaktır.

İyi çalışmalar.<<<<<<<

merhaba bu site ingilizce. türkçe bildiğiniz kaynak var mı acaba

Db101 ve db102 fonksiyon bloklarıyla veri alıp vermeyi gerçekleştirebilirsin.ama adresleme kullanacağın cihaza göre değişir.
Eğer bunla ilgili bi döküman varsa yollayabilirsin yada örnek istersen sana yaptığım bi programı yollayabilirim.

Merhaba arkadaşlar,
Benimde modbus la ilgili bir sorunum var. Bir plc ye, bir enerji analizörünün bilgilerini aktarmak istiyorum.
Elimde adres listesi var analizörün ancak, adreslerde örneğin L1 voltajı için 2h, frakans için 48h, power bilgileri içinde
1Ah, 1Ch, 1Eh gibi harfli karışık bilgiler yazıyor.
Normalde daha önce uyguladığım bu adresler sadece rakam olsa mesela L1 voltajı 2h olan adresi için 40002 yazmam yeterli olacaktır.
Kaldıki yazdım da, ama haberleşmiyor, bilgi alamıyorum. Bu harf rama ilişkisini nasıl çözebilirim acaba?
Yardımcı olabilirmisiniz?

slm s7 200 cpu 226 xm inverter fuji haberleşme için gereken protokolü anlatırsan sevinirim
2007 de yazılmış bir mesaj ve siz alıntı yaptınız.
Bios pilini değiştirin yada NTP sunucunuzu değiştirin(eşitleme yaptığınız NTP sunucusu artık hizmet vermiyor !).

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri