MM420 hızkontrolü

ersayk

Üye
Arkadaşlar,

kolay bir soru olacak kesinlikle fakat cevaba ihtiyacım var.MM420 ye 2880 nomilal devre sahip 3 fazlı asenkron bir motor bağlayım bunun devir sayısını istediğim gibi oynamak istiyorum.İstediğim gibi derken mesela bazen 1400 devire düşürüp bazen ise 2000 devire çıkarmak istiyorum.Potansiyometre falan kullanmadan direk içerdeki paremetre ayarlarından atadığım değere göre bu işlemi gerçekleştirmek istiyorum kesin devir sayısını elde etmek için.Bununla ilgili bilgi gerekiyor.Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sürücünün p 1082 parametresine girdiğin değer senin motorunun çalışma frekansıdır.Motorun 2800 devir olduğuna göre bu motoru 1400 devirde çalıştırmak için p 1082 yi 25 yaparsan doğal olarak motorun da 1400 d/dk da döner. p1120 motorun kalkış süresini p1121 ise de motorun duruş süresini ayarlar.
Not: Düşük frekansda daha fazla akım çeker bilgin olsun...

MM420 de BOP üzerinden kademeli olarak motor devrini artırmak istiyorum!yani bop ta yukarı ok tuşuna bir kere bastıgımda, mesela motor frekansı 10 hz yükselsin, bir daha bastıgım da yine 10 hz yükselsin!!!
5 inci basış sonunda 50 hz ulaşsın!!yani 5 basışta nominal devre ulaşsın...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

merhabalar,

fixed set point secenegı ıle dıjıtal girileri kullanarak yapabıırsın bunu.

bunun ıcın setpoint settings : fixed setpoint secmelisin
daha sonra fixed setpoint girişlerini set edip hangı setpointi kullanacaksan ona göre dijital inputtan kontrol edebılırsın..
parametre numaralarını bulamazsa yardımcı olurum tekrar..
Selamlar..

Forum istatistikleri

Konular
128,330
Kullanıcılar
450,172
Son üye
ismailgurel39

Yeni konular

Geri