Mitsubishi run sabit timer 6x

dış ünite kartının ön ve arka fotoğraflarını ekliyorum.

Elektronikten anlamam
Ama
Kartın üzerindeki kondansatör sökülmüş geldi .
Daha önce tamire verildimi ?
Yoksa sizmi söktünüz ?
Doğrumu işaretledim ? bilmiyorum .( kırmızı daireli yer )

20230522_130735.jpg
20230522_130816.jpg

Benzer kart sayılır

Mitsubishi_Heavy_RCV505A101D_powerboard_printplaat.jpg

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
orada iki adet kondansatör vardı.
Klima fanı devreye girdiğinde bir süre sonra duruyor sonra o kondansatörlerden ciyaklama sesi geliyor ve fan tekrar kalkış yapamıyordu. bende o ikisini söküp yerine bir adet aynı değerlerde taktım. şimdi biraz zor kalkıyor ama durduktan sonra cıyaklama yapıp devreye girememe olayı gitti. yani onlar zaten bozuktu.
bu arada klimanın kompresörü hiç devreye girmiyor onu belirteyim. buda sanırım haberleşme hatası olduğundan dolayı

içimden bir his çok basit bir parçadan dolayı hata var diyor ama malesef benimde çok elektronik tecrübem yok. el becerim var o kadar

İki tane kondansatörü takılıp kontrol .
ve diğer kontrollar .

( Diagram ( şema ) tümünü kontrol etmeniz !!! )

Bu videodaki ?

Z11.png

Son düzenleme:
orada iki adet kondansatör vardı.
Klima fanı devreye girdiğinde bir süre sonra duruyor sonra o kondansatörlerden ciyaklama sesi geliyor ve fan tekrar kalkış yapamıyordu. bende o ikisini söküp yerine bir adet aynı değerlerde taktım. şimdi biraz zor kalkıyor ama durduktan sonra cıyaklama yapıp devreye girememe olayı gitti. yani onlar zaten bozuktu.
bu arada klimanın kompresörü hiç devreye girmiyor onu belirteyim. buda sanırım haberleşme hatası olduğundan dolayı

içimden bir his çok basit bir parçadan dolayı hata var diyor ama malesef benimde çok elektronik tecrübem yok. el becerim var o kadar

Kızmayın ama ? kendi kendine kart arızası düzelmez .

Elektronikten anlayan arkadaşlar için
Burayı ölçüm vs gibi bilğiler vermeniz .
Veya kart tamircisine tamir ettirmeniz .

Çözüm olarak ne gibi yöntem düşünüyorsunuz ?

Kolay Gelsin Sağlıcakla kalın .

Kızmayın ama ? kendi kendine kart arızası düzelmez .

Elektronikten anlayan arkadaşlar için
Burayı ölçüm vs gibi bilğiler vermeniz .
Veya kart tamircisine tamir ettirmeniz .

Çözüm olarak ne gibi yöntem düşünüyorsunuz ?

Kolay Gelsin Sağlıcakla kalın .
Est. Kendi kendine duzelmesini beklemedigim icin burda konu actim. Elektronikten cok anlamam demek yanlis bir ifade oldu. Burda konu acmam ve arizali kondansatorlerin tespitini yapip bir adim ileriye gitmis olmam sanirim yeteri kadar analitik dusunce becerisine sahip oldugumu, dogru yonlendirmeyle kartin sorunlarini cozebilecegimi gosterir diye umut ediyorum. Multimetrem farkli bir yerde elime ulastiginda fotografta gorunen bolumun olcumunu yapip arizali ise degistirecegim. Gelismelerden haberdar edecegim muhakkak. Tesekkurler.

mıtsubıshı lerde genelde sogutucu altında 3 ad transistör var senin kartında da yüzde 90 onları arızalı sol ve sağda olan malzemeler. zamanında çok değiştirdim.

mıtsubıshı lerde genelde sogutucu altında 3 ad transistör var senin kartında da yüzde 90 onları arızalı sol ve sağda olan malzemeler. zamanında çok değiştirdim.
Bu iletisim hatasina sebebiyet verirmi acaba hocam

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri