Mitsubishi run sabit timer 6x

put10

Üye
Herkese merhabalar. Elimde sökülmüs vaziyette bir mitsubishi klima var. Elektrik kesintisi sonrasi klima durmus. Klimaci dis unite karti arizasi demis. Simdi bu klima bende yalniz boru baglantilari yapili degil sadece elektrik baglantilari var. Saniyorum klima icerisinde gazda yoktur. Fise taktigim zaman dis unite fani devreye girip 15 20 saniye sonra cikiyor. Ve run sabit timer 6 kez yanip sonuyor. Daha sonra kondansatorlerden ciyaklama sesi geliyor fan devreye giremiyor tektardan.

Bilenler varsa eger cok minnettar kalacagim. Simdiden tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20230520_144739.jpg
    20230520_144739.jpg
    294.9 KB · Görüntüleme: 29
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba o konuyu okudum ama bende motor devreye giriyor. Kondansatorleri degistirdim. Onceden 15 20 saniyede devreden cikiyordu simdi 1 dakika calisip sonra devreden cikiyor. Klimanin icinde gaz olmamasi ve borularin bagli olmamasi boyle bir hataya sebebiyet verebilirmi acaba

Merhaba o konuyu okudum ama bende motor devreye giriyor. Kondansatorleri degistirdim. Onceden 15 20 saniyede devreden cikiyordu simdi 1 dakika calisip sonra devreden cikiyor. Klimanin icinde gaz olmamasi ve borularin bagli olmamasi boyle bir hataya sebebiyet verebilirmi acaba

Konusunda uzman arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

Kolay gelsin Sağlıcakla ...

Arıza koduna bakmadım ama cihaz inverter ise gaz basıncına bakarak çalışır sistemde gaz yoksa basınç tutturamadığı için cihaz arızaya geçer

Cihaz inverter. Hata kodu acilimina baktigim zaman dis unite kartinda iletisim hatasi olarak geciyor

ZAMANLAYICI lambası: 6 kez yanıp söner

Arızanın içeriği: İç ve dış üniteler arasındaki iletişim hatası: Ana neden: Bağlantı kablosu kopması, zayıf temas, arızalı iç ve dış devre kartları, arızalı güç kaynağı

dış ünite kartının ön ve arka fotoğraflarını ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20230522_130735.jpg
    20230522_130735.jpg
    543.6 KB · Görüntüleme: 24
  • 20230522_130816.jpg
    20230522_130816.jpg
    340.3 KB · Görüntüleme: 21
Kardeş,klimanın tam kodunu verir isen servis el kitabını paylaşayım.
Mitsubishi Klima servis el kitaplarıdır.

Ekli dosyalar

• city_multi_pefy_series.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 3
  • city_multi_pkfy08namua.pdf
    2.9 MB · Görüntüleme: 3
  • city_multi_pudp250ymfc.pdf
    3.9 MB · Görüntüleme: 1
  • city_multi_puryp400.pdf
    5.1 MB · Görüntüleme: 1
  • city_multi_series_plfyp08ncmue.pdf
    5.4 MB · Görüntüleme: 1
  • fdc_6_series.pdf