Mitsubishi PLC den yazılım alırken sorun..

iriver

Üye
Arkadaşlar,fx3u plc den yazılım almak için got üzerinden usb ile plc ye bağlanıyorum.Programdan read from plc diyorum yazılımı alıyor ancak yazılımdaki commentler görünmüyor.Orjinal yazılımda var.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
mitsubushi plc lerde backup alırken coment plc içine gömülü değilse comentleri göremezsin,

şunu yap; commentli backup ı aç sonra read from plc yap son backup ın commentli olmuş olur

evet dogru ama elindeki back-up ile plc cpu'da koşan programda farklılıklar olabilir. Her halukarda online olabilirsin. Online olduktan sonra önce verify (compare) yap, sendeki programla plc'deki programı karşılaştır, fark yoksa arkadaşın dediğini yapabilirsin

Programın aynı olduğuna eminsen online olur. Problem olmaması lazım....

comment alma iki sekilde olur
1.mitsubishi plcden backup alırken read from plc dedigin zaman param+prog sectikten sonra comment hanesini secersin
2. once commentli bir program acar daha sonra read from plc dersin ama ''comment hanesini kesinlikle secme''
bazen yapılan yazılım degisikliginden sonra bazı kardesler commentleri plc ye yuklemiyor ya da hatalı yukleyebiliyor bu durumda plc den okutugun zaman eksik comment cıkıyor
bu iste benim en cok yaptıgım commentlı program acıp sadece program ve parametreleri almak

arkadaşlar bu mitsubishi ile benimde acilen yardıma ihtiyacım var .fx 2sn 48 makina ve md204L dısplay var sistemi çinliler kurmuş herşey çince yazıyo ve ing yada türkceye çevirmem lazım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri