Mitsubishi fr d720s invertör bağlantısı

Selim_00

Üye
Merhaba arkadaşlar

mitsubishi 720s motor sürücüme resimdeki bağlantıyı yapacam eski sürücüm schneider oldugu için hangi klamensleri kullanacagımı tam kestiremedim. motor sürücümün resmini de attım. yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-09-15 at 21.27.37.jpeg
    WhatsApp Image 2020-09-15 at 21.27.37.jpeg
    249.8 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    55.2 KB · Görüntüleme: 39
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kulla
Mitsubishinin manuelini inceleyiniz.aslında yapabilirsiniz.
kullanma klavuzunu inceledim. stf str , pc ye baglanması gerekiyor gibi anladım. fakat projede kumanda diye gelen kablodan 24 ac geliyor. burada ortalık karışıyor bende.

24ac gelen yere bir kontaktor koy.kontaktorun NO uclarindan Pc ve Stf ye gir

şimdi anladıklarımı toparlıyorum. 2 nolu klamensteki kabloyu stf ye 5 nolu klemensteki kabloyu pc ye bağlayacam. potansiyometre 10 , 2 ,5 e bağlayacam. 24 vac yi nereye bağlanacak anlamadım . kondaktör koymamızdaki maksat nedir bu konularda biraz yeniyim kusura bakmayın.
kullanım klavuzuna göre böyle bir bağlantı var. ama benim devremde röleler oldugu için harici besleme yapmam gerekiyor galiba konuya hakimseniz detaylı anlatabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 222.PNG
    222.PNG
    187.8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Kumanda şemasindaki r1 kontagi 7 ve 11 uclari mitsubishi surucunun pc ve stf uclarina girecek.potans 10-2-5 e baglanacak.24ac boşta kalacak.

Tek yönlü inverteri açıp kapatmak istiyorsanız PC-STF arasını birleştirdiğinizde motor "RUN" konumuna geçer, PC-STF arasını kestiğinizde "RUN" konumundan çıkar.

(STF: Forward, STR:Reverse)

Tek yönlü inverteri açıp kapatmak istiyorsanız PC-STF arasını birleştirdiğinizde motor "RUN" konumuna geçer, PC-STF arasını kestiğinizde "RUN" konumundan çıkar.

(STF: Forward, STR:Reverse)
Hocam üstte devre şemasını attım. İnceleyebilirseniz sevinirim.O devreye göre r1 baglantısını nereye yapmam gerekiyor peki. Birde kumanda diye gelen kablo var 24acv ona gerek kalmıyacak mı

bunlar model bizacik farkli olsada aynilar biraz bilgi var

Ekli dosyalar

• Mitsubishi_D700_Kullanim_kilavuzu.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular