Mitsubishi fr d720s invertör bağlantısı

smanavgat

Üye
Merhaba arkadaşlar

mitsubishi 720s motor sürücüme resimdeki bağlantıyı yapacam eski sürücüm schneider oldugu için hangi klamensleri kullanacagımı tam kestiremedim. motor sürücümün resmini de attım. yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

telsiz

Üye
Mitsubishinin manuelini inceleyiniz.aslında yapabilirsiniz.

Konu Sah
smanavgat

smanavgat

Üye
kulla
Mitsubishinin manuelini inceleyiniz.aslında yapabilirsiniz.
kullanma klavuzunu inceledim. stf str , pc ye baglanması gerekiyor gibi anladım. fakat projede kumanda diye gelen kablodan 24 ac geliyor. burada ortalık karışıyor bende.

telsiz

Üye
24ac gelen yere bir kontaktor koy.kontaktorun NO uclarindan Pc ve Stf ye gir

Konu Sah
smanavgat

smanavgat

Üye
şimdi anladıklarımı toparlıyorum. 2 nolu klamensteki kabloyu stf ye 5 nolu klemensteki kabloyu pc ye bağlayacam. potansiyometre 10 , 2 ,5 e bağlayacam. 24 vac yi nereye bağlanacak anlamadım . kondaktör koymamızdaki maksat nedir bu konularda biraz yeniyim kusura bakmayın.
kullanım klavuzuna göre böyle bir bağlantı var. ama benim devremde röleler oldugu için harici besleme yapmam gerekiyor galiba konuya hakimseniz detaylı anlatabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 187.8 KB Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

telsiz

Üye
Kumanda şemasindaki r1 kontagi 7 ve 11 uclari mitsubishi surucunun pc ve stf uclarina girecek.potans 10-2-5 e baglanacak.24ac boşta kalacak.

fatal1693

Üye
Tek yönlü inverteri açıp kapatmak istiyorsanız PC-STF arasını birleştirdiğinizde motor "RUN" konumuna geçer, PC-STF arasını kestiğinizde "RUN" konumundan çıkar.

(STF: Forward, STR:Reverse)

Konu Sah
smanavgat

smanavgat

Üye
Tek yönlü inverteri açıp kapatmak istiyorsanız PC-STF arasını birleştirdiğinizde motor "RUN" konumuna geçer, PC-STF arasını kestiğinizde "RUN" konumundan çıkar.

(STF: Forward, STR:Reverse)
Hocam üstte devre şemasını attım. İnceleyebilirseniz sevinirim.O devreye göre r1 baglantısını nereye yapmam gerekiyor peki. Birde kumanda diye gelen kablo var 24acv ona gerek kalmıyacak mı

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
112,009
Kullanıcılar
411,950
Son üye
Piamde

Yeni konular