mini cnc projem grbl

hadi hayirlisi
motorlar nema 17
arduino cnc shield
spindle catpower 650 watt

Ekli dosyalar

• yeni_500.JPG
    yeni_500.JPG
    193.7 KB · Görüntüleme: 116
  • 2yeni_500.JPG
    2yeni_500.JPG
    186.3 KB · Görüntüleme: 111
  • 20171227_155412.jpg
    20171227_155412.jpg
    182.6 KB · Görüntüleme: 113
Öncelikle hayırlı olsun projeniz , arduino ile spindle motoru nasıl kontrol ediceksiniz peki ,bende bilmiyorum da merak ettim :)

Kolay gelsin. Bekliyoruz bitiş haberini.
Bende 300x300mm lik bir mini cnc yapmayı düşünüyorum sabit köprü hareketli tablalı.
Kontrol için ardunio kullanmakmı mantıklı sizce. Daha önce hiç kullanmadım. Ben lptli mach3 kontrol kartı düşünüyorum.
Ardunio nun mach3 karta göre avantajı varmı?

ginaz benimde ilk makinam bu arduino son zamanlar populer oldu mach3 kontrol arayuzunu kullanamiyoz sanirim grbl kontrol programi ile calistiriyoz .
ogrendiklerimi yazarim buraya..

Nema 17 küçük olmamış mı
stepcraft cnc markasi var adamlar cayir cayir parca kesiyo nema 17 len

Moderatör tarafında düzenlendi:
ginaz benimde ilk makinam bu arduino son zamanlar populer oldu mach3 kontrol arayuzunu kullanamiyoz sanirim grbl kontrol programi ile calistiriyoz .

Hocam detaylı ve resimli açıklamalar koyarsan inan çok faydası olur.

Şimdiden teşekkürler.

Benim ilk makinam değilde bu kadar küçük ilk makinam olacak. Vakit geçirmek için yapmak istiyorum yaparken her aşamayı videoya çekip iş bitincede yayınlayıp cnc yapmak isteyenlere kaynak olarak bir yere koymayı düşünüyorum. Benim planım hiçbir imalat yapmadan sadece montaj makina yapmak imalat imkanı olmayanlar için daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri