miltiswtich ile diseqc farkı

electrics

Üye
bu ikisi arasındaki fark nedir?

bu ikisi arasındaki fark nedir?

sn electrics,
diseqc ; iki veya 4 LNB den gelen sinyali birleştirip tek kablo ile receiver e taşımak için dir. receiver den herbir çanak anten seçilerek yayınlar izlenebilir.

multiswithc; bir veye daha fazla çanak antene bağlı lnb den gelen sinyalleri 4 veya daha fazla receivere aktaran cihaz olup herbir cihaz birbirinden bağımsız olarak uydu yayınlarını izleme imkanı saglar......

bizim evde mesela bir disecq vardi ama iki çanak anten ile iki receiver besliyordu, sizin dediginiz gibi tek receiver degil de 2 receiver besliyordu... sizce nedir?

electrics hocam;
uydu alıcı cihazları V ve H polarizasyonlu uydu yayınlarını seçmek anten kablosundan LNB ye besleme voltajı olarak 13v ve 18v gibi iki farklı gerilim gönderir. aynı diseqc e baglı iki uydu alıcısı aynı polarizasyonlu yayın izlemeleri halinde sorun olmıyacaktır ancak farklı polarizasyonlu yayın izleme istegi durumunda diseqc bu isteklere nasıl cevap verecek?.
Ayrıca uydu alıcılarının A ve B uydu yayınlarını ayırmakiçin gönderecekleri farklı sinyallere
uygun cevap bulması mümkün degil.
İki anten baglı bir diseqc ile iki uydu alıcısının tam verimli çalışmasının tek şartı farklı zaman aralıklarında sistemi kullanmaları halinde mümkün olur.
Hocam; sizdeki sistem aynı anda farklı uydudaki farklı polarizasyonlu yayınları izleme imkanı veriyormu?

açıkçası polarizasyon kavramınu bilmiyorum, mesela yatay polarizasyonda hangi yayınlar var dikeylerde hangileri var gibii...
siz bana daha açık ve net bir dille anlatirsaniz anlamayi umuyorum, disecq ile multiswiçler ne iş yapar üsttekinden daha teknik ama en o kadar açık bir dille lütfen...

üstteki derken sizin ki karişik geldi en üsttekini kastettim...:)

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri