Mikromaster 440 vinç frenleme

ugur333

Üye
Vinç uygulaması için Mikromaster 440 sürücü kullanıyorum sürücüde sorun yok ama Vinci frenlemesinin aniden olmamasını istiyorum çünkü ani frenleme yaptığında yükün salınımı oluyor, Bu salınımı durdura bilmek için motora giden akım kesildikten bir süre sonra durmasını isitiyorum bunu nasıl yapabilirim...

Teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Duruş rampasınla yapabilirsiniz düşürün 0-2 arası deneyin.

Teşekkürler Bir deneyeceğim....
Zanam Rölesi bağlamayı düşünüyordum Ama Zaman Röleside Bazen Sürücüde hata oluşmasına sebeb oluyor özellikle vinci yüksek hızlara çıkardığımızda...

zaman rölesine gerek yok dostum bence bu asamada;
eger durus suresini azalttıgında istediğin gibi olmuyorsa
frenleme direnci kullanmanı oneririm, böylece durus rampasında daha esnek değiişiklikler yapabilirsin.

Sistemde PLC var mı ?

Vinç olduğu için balatalı frenleme yokmu?dinamik frenleme pek kullanılmazda. Duruş rampasını ayarlardan değiştirsende stoba bastığın an balata devreye girip kitleyecektir.
Aklıma gelenler balatada mekaniksel baskı mümkünse zamanla artan şekilde verilebilir aniden kitleme olayı olmaz. yada frenbalatasına enerji biraz geç verilir.

zaman rölesine gerek yok dostum bence bu asamada;
eger durus suresini azalttıgında istediğin gibi olmuyorsa
frenleme direnci kullanmanı oneririm, böylece durus rampasında daha esnek değiişiklikler yapabilirsin.

Sistemde PLC var mı ?

Sisitemde PLC yok

Zaten Zaman Rölesi Kullandım Sürücü Bazen hata vermeye başladı. Bende Söktüm Şuan Sürücüsüz Kullanıyorum.
Birde Dc Frenleme Yapmadan denedim Bu seferde Topraklama Hatası verdi Aşırı Akımdan Dolayı herhalde ...

Vinç olduğu için balatalı frenleme yokmu?dinamik frenleme pek kullanılmazda. Duruş rampasını ayarlardan değiştirsende stoba bastığın an balata devreye girip kitleyecektir.
Aklıma gelenler balatada mekaniksel baskı mümkünse zamanla artan şekilde verilebilir aniden kitleme olayı olmaz. yada frenbalatasına enerji biraz geç verilir.

İşte Benim İstediğim Şey Fren Balatatasına Enerjiyi motor durduktan 2-3 sn sonra verebilmek...
Bunu Sürücüde röle çıkışlarından sağlamak istiyorum...
Klavuzu epey inceledim ama bir türlü uygun bir yol bulamadım...

İşte Benim İstediğim Şey Fren Balatatasına Enerjiyi motor durduktan 2-3 sn sonra verebilmek...
Bunu Sürücüde röle çıkışlarından sağlamak istiyorum...
Klavuzu epey inceledim ama bir türlü uygun bir yol bulamadım...

Hattı takip edip Fren balatasının enerjilendiği noktayı bulun zaman rölesi ile birkaç sn gecikme sağlayabilirsiniz. DC fren voltajını azaltıp balata çekme süresini çok az geciktirirsen bu iş olur.

Hattı takip edip Fren balatasının enerjilendiği noktayı bulun zaman rölesi ile birkaç sn gecikme sağlayabilirsiniz. DC fren voltajını azaltıp balata çekme süresini çok az geciktirirsen bu iş olur.

Deneyeceğim Ama Dc Fren Voltajını ve balata çekme süresini nasıl geciktire bilirim?

İlginiz için teşekkürler

Deneyeceğim Ama Dc Fren Voltajını ve balata çekme süresini nasıl geciktire bilirim?

İlginiz için teşekkürler

DC fren voltajını nasıl düşüreceğini sistemini görmeden birşey diyemem. Ancak fren balatasına gelen enerjiyi zaman rölesi+röle ile geciktirebilirsin diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,238
Kullanıcılar
450,047
Son üye
alperenyildiz5252@hotmail

Yeni konular

Geri