MicroMaster 440 bağlantı kiti

Merhaba Elimde Mikromaster 440 ve parametreler var fakat parametreleri laptopdan sürücüye atmak için dönüştürücü kit yok. parametreleri manuel tek tek girdiğimde makinede ufak bi yanlış çalışma meydana geliyor. Yanlış çalışmayı aşağıda açıklayacağım nasıl düzelteceğimi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Servisin gönderdiği parametreleri giriyorum P003 ü 3 yaparak açtıgım halde bazı parametreleri göremiyorum. Servis parametreleri laptopla yükle diyor ama bağlantı kitini bulamadım. Nasıl çözebilirim bu işi.

Yanlış Çalışma: Sürücü değişimi yapılmadan önce makine 10 ile giderken sürücü belirli bir frekansta çıkış vererek istediğim motoru döndürüyordu. ( Makine star aldığında ilk hızı 10 dur daha yavaş gitmez) . Şimdi sürücü değişikliğinden sonra motor dönmüyor makineyi biraz hızlandırınca hızı 15 yapınca dönmeye başlıyor. maks hız 350. Hız bilgisi analog olarak geliyor(0-10V). 10 ile giderken hız bilgisi 0.2 Vdc olarak geliyor fakat sürücü çıkış vermiyor. 0.3e doğru vermeye başlıyor. bunu nasıl ayarlayabilirim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
P 1080 minimum çalışma frekansı az miktarda artırarak deneyebilirsiniz.

p1080 min çalışma frekansı ve p1082 max çalışma frekansı.bu parametreleri kontrol etmen gerekiyor.

Max hız 350 demişsin , 350 Hz mi bu değer ?

350 Hz dediğinin karşılığı şu oluyor motor 50 Hz de 1500 devir dönüyorsa 350 Hz de (350/50)*1500 dönecektir.Motor dağılır.

Anlattığın problemden anladığım hız bilgilerin yanlış.İlave olarak start bilgisi nasıl geliyor.Hız bilgisi geldiğinde start bilgisi de geliyor mu ?Bir de analog inputa gelen bilgi 0-10 volt demişsin ama sürücü parametresi 0-10 volta mı ayarlı 4-20 mA mi ?

Bir de şunu söyleyeyim.Bundan olacağını sanmıyorum ama kontrol etmekte fayda var.PLC den geldiğini varsaydığım 0-10 voltun eksisi ile sürücünün eksisini köprüledin mi ?

@as.yıldırım Sürücünün bağlantılarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Sürücü arızaya geçiyordu aynı kodlu yeni sürücü alıp bağladık.

350 derken Makinenin hızından bahsettim dakikada 350 metre. makine hızı 10-350m/dk ( Start aldığında 10 ile başlıyor). Sürücüye gelen analog input 0.1-10V ( Yani makine 10m/dk hızdayken 0.1V geliyor)

dönmesini istediğim motora 0.1 V geldiğinde dönmüyor 0.2 V geldiğinde dönmeye başlıyor.

0-10 V / 4-20 ma Parametresi hangisi kontrol edeyim.

@tamer_gs Sizin dediğiniz yöntemi henüz deneyemedim . Deneyip sonucunu yazarım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri