Mikrodalga Arızası sams

sparkk

Üye
Arkadaşlar Samsung Ge83x Mikrodalga fırın normal beklerken birşey ısıtmak istediğimizde farklı zamanlarda kapanıyor,ekrandaki ışıklar gidiyor.
bekleme konumunda durduğu yerde bazen 1 bazen 2-3 günde kapanıyor.
Önce en basit yerden diye prizi değiştirdik,biraz faydası olur gibi oldu ama yine aynı durum,sadece arıza verme süresi biraz arttı gibi (psikolojik) :)
Kabini açtım , az bir parça var zaten içinde temiz duruyor. Cam sigorta da sağlam.

Yaptığım işlemlerden de anlaşılacağı üzere elektronikten az anlayan ,eli havya tutan ,ölçüm cihazı olmayan biri için yapılacak birşey var mı yoksa servis yolları taştan mı ?

@sparkk ölçü aleti yok derken hiç mi olmadı, bu arada dijitalmiş ... 1. ihtimal pcb kartta soğuk lehim, 2. ihtimal dijitaller için olan smps beslemedeki kond ler.

@sparkk ölçü aleti yok derken hiç mi olmadı, bu arada dijitalmiş ... 1. ihtimal pcb kartta soğuk lehim, 2. ihtimal dijitaller için olan smps beslemedeki kond ler.

@by lent elektrik elektronik olarak dersen en son 10-15 sene önce olmuştur :) ama medikal ölçüm aletleri var fakat bu işimize yaramaz.

soğuk lehim gibi aklıma geldi, zaten pek de bir parçası yok. pek cesaret edemedim.
Önce tamamen söküp ,elle ,gözle kontrol mü edeyim?

Evet hatta sökmüşken resimle şüphelendiğin yerleri işaretle, burdan ben ve diğer arkadaşlar yardımcı olmaya bakarız.

ustalar içinden pek birşey çıkmadı gayet sağlam gibi, daha parçalayabilirim : )

Ekli dosyalar

• mikr devr (1).jpg
    mikr devr (1).jpg
    196.4 KB · Görüntüleme: 32
  • mikr devr (2).jpg
    mikr devr (2).jpg
    198.7 KB · Görüntüleme: 30
  • mikr devr (3).jpg
    mikr devr (3).jpg
    197.7 KB · Görüntüleme: 29
  • mikr devr (4).jpg
    mikr devr (4).jpg
    266.1 KB · Görüntüleme: 29
  • mikr devr (5).jpg
    mikr devr (5).jpg
    180.3 KB · Görüntüleme: 28
  • mikr devr (6).jpg
    mikr devr (6).jpg
    285 KB · Görüntüleme: 30
  • mikr devr (7).jpg
    mikr devr (7).jpg
    311.6 KB · Görüntüleme: 30
  • mikr devr (8).jpg
    mikr devr (8).jpg
    314.9 KB · Görüntüleme: 29
  • mikr devr (9).jpg
    mikr devr (9).jpg
    352.6 KB · Görüntüleme: 30
Besleme olan kartın lehim yüzüne bak kötü soğuk lehim var mı, hazır sökmüşken tekrar resimle.

Besleme kartı küçük olan sanırım. cam sigorta haricinde pek bir durumu yok gibi. her ikisin de detaylı çektim.

mikrodalga kartlar (1).jpg mikrodalga kartlar (2).jpg mikrodalga kartlar (3).jpg mikrodalga kartlar (4).jpg mikrodalga kartlar (5).jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri