Mfk merkezi kilit uzaktan kumanda modülü arizası

nihathoca

Üye
Arkadaşlar arabamda bağlı olan mkf kumanda modülü bagaj açma özelliği bozuldu. Eksi tetik vermesi gerekirken sürekli eksi veriyormuş. Kapıları kilitleyip açıyor. Bagaj düğmesine basili tutunca modülden ses geliyor ama eksi tetik vermiyor. Kablo sürekli eksideymiş. Bagaj açma için motorla deneme yapıyordum. İlk önce sorun yoktu. Sonra birden durdu.Resmini koydum devrenin yapilacak bisey olur mu yeni modül almak istemiyorum.
P_20180815_163811.jpg
P_20180815_163733.jpg

yokmu yardım edecek birisi aynı sorun bendede var. önce eksi tetik veriyor normal çalışıyordu. 8-10 sefer kullandıktan sonra, kumandaya basıyorum açıp kapatma gibi kontak sesi geliyor lakin bu uç eksi tetik vermiyor lütfen yardım

öncelikle röleleri (kontaklar geçirgenlik sağlıyormu çalışıyormu) kontrol etmenizi tavsiye ederim röleler sağlam fakat rölelerin bazıları çalışıyor bazıları çalışmıyor ise resimde tam görünmüyor sanırım uln 2003 veya 2803 sürücü olabilir o bölümü kontrol ediniz saygılarımla.

Elektronikte çok bi tecrubem yok dediğin kontrolleri ölçü aletiyle mi yapacağım biraz ayrıntılı anlatırsan iyi olur.

Elektronikte çok bi tecrubem yok dediğin kontrolleri ölçü aletiyle mi yapacağım biraz ayrıntılı anlatırsan iyi olur.
röle kontak kontrollerini ölçü aleti ile yapacaksınız entegre giriş çıkışlarınıda ölçü aleti ile kontrol edebilirsiniz değiştirebilirseniz dediğim uln entegreyi değiştrin arızalıysa kolay gelsin.

bu tip RF kumandalarda alıcı urende buton olması lazım goremedım butona basıp tekrar kanalları tanıtmak zamanla hafızası bozuluyor yanlız şunuda soylıyeyım ben bırkaç sefer bu işi uyguladım sorun çozuldu aynı sorun sık sık olmaya başlayınca sıkıldım çınden yenısını getırttım kargo dahil 35 tl verdım şuan sorunsuz çalışıyor 4 çıkışı kontrol edıyor

Sende böyle bir durum olmuş olabilir ancak benim kumanda iletişim kuruyor.bagaj tuşuna basılı tutunca tik tik ses geliyor. Ama tetik vermiyor. Devrede bir sıkıntı oluştuğunu düşünüyorum. Süleyman Bey'in söylediği kontrolleri yapıp deneyeceğim.

Benim kumanda iletişim kuruyor. Devrede bir sorun olduğunu düşünüyorum. Süleyman Bey'in söylediği kontrolleri yapıp sorunu çözmeye çalışacağım. Yine de dediğin kodlamayı deneyeceğim. Teşekkürler.

bu tip RF kumandalarda alıcı urende buton olması lazım goremedım butona basıp tekrar kanalları tanıtmak zamanla hafızası bozuluyor yanlız şunuda soylıyeyım ben bırkaç sefer bu işi uyguladım sorun çozuldu aynı sorun sık sık olmaya başlayınca sıkıldım çınden yenısını getırttım kargo dahil 35 tl verdım şuan sorunsuz çalışıyor 4 çıkışı kontrol edıyor
Merhaba bende yeni kumanda kodlamak istiyorum nasıl yapabilirim

Bu arada mfk merkezi kilit sistemi

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri