mezarlık ses sistemi

Telsiz kanununa göre 0,5W üzeri RF (telsiz yayını )yayını yasak buda bulunan ortam koşullarına göre 1ve 2 Km dir daha uzun mesafeli yayın istiyorsanız Telsiz Genel Müdürlüğünden izin almanız gerekir
nereden biliyorsunuz derseniz ben ASELSAN dan emekliyim Ankaradaki Karşıyaka mezarlığına devamlı kuran okuyan telsiz sistemi istemişlerdi oraya ASELSAN olarak yapmıştık (her 50m aralıkla hoparlör takılmış ve içerilerinde alıcı telsiz sistemi takmıştık) daha sonra söktüler söküm nedenini bilmiyorum şu anda devamlı olarak kuran okuması yapılmamaktadır

Amacınızı anlamadım..mezarlıkta ne gerek var böyle birşeye,aynı anda gömü yapılırken ne olacak..?
size göre gerek olmayabilir.mezarlıkta defin oldugu zaman kalabalık oldugu için hocanın sesi duyulsun diye yapıyoruz.
aynı anda derken;
sistemde diyelim kuran-ı kerim okunuyor.o sıradada cenaze var defin yapılacak hoca telsiz mikrofonu açtıgı zaman kuran-ı kerim duracak hocanın sesi duyulacak.
anladıgınızı umuyorum

işte sizin o mesafeyi 1 metre bile aştırmanız başınızı ağrıttırır. çünkü yasak:)
bunun yerine zaten güçlü olan bir malzeme almanız lazım.
size ufak bir radyo istasyonu lazım. 1 km için izin alınması bile gerekebilir.
bu arada kimse mezarda napılacak ses sistemi ölülere ilk gecesi mi okutulacak diye düşünmedi mi :)
yok malesef kimse öyle düşünmedi.ilk düşünen sizsiniz :)

10 dönüm arazide tek mikrofonla çalışacak kablosuz bir sistem olduğunu sanmıyorum.olsa bile maliyeti çok yüksek olacaktır.işin teknik sorunlarının dışında,Mezarlıklar müd,Telsiz gen.müd,Kaymakamlık,Belediye gibi kurumlardan izin almanız gerekebilir.Konu hakkında yönetmelikleri iyi takip etmek lazım.
evet haklısınız.
maliyetide yüksek çıkıyor zaten.

Telsiz kanununa göre 0,5W üzeri RF (telsiz yayını )yayını yasak buda bulunan ortam koşullarına göre 1ve 2 Km dir daha uzun mesafeli yayın istiyorsanız Telsiz Genel Müdürlüğünden izin almanız gerekir
nereden biliyorsunuz derseniz ben ASELSAN dan emekliyim Ankaradaki Karşıyaka mezarlığına devamlı kuran okuyan telsiz sistemi istemişlerdi oraya ASELSAN olarak yapmıştık (her 50m aralıkla hoparlör takılmış ve içerilerinde alıcı telsiz sistemi takmıştık) daha sonra söktüler söküm nedenini bilmiyorum şu anda devamlı olarak kuran okuması yapılmamaktadır
evet belirli aralıklarda anfi yükselteç konulması gerekiyormuş.
teşekkür ederim vermiş oldugunuz bilgiler için

Dışarıdan müdahaleye karşı da koruma kodlama gerekli zira benzeri durumlar yaşandı, piyasada ucuza fm tranmit bulunuyor hatta olmayan araç yok, saygısız terbiyesiz yayınlar da verilebilir.

Dışarıdan müdahaleye karşı da koruma kodlama gerekli zira benzeri durumlar yaşandı, piyasada ucuza fm tranmit bulunuyor hatta olmayan araç yok, saygısız terbiyesiz yayınlar da verilebilir.
evet haklısınız bununla ilgili cihazda sanırım koruma var

İzin alındıktan sonra isteyen istediğini yapabilir ,mezarlıkta cami varsa
namaz sırasında cemaatin duyacağı şekilde ses sistemi zaten olur..
onun haricinde defin yapılan yer için diyorsanız bana göre olmaması gerekir,biraz ötede 3-5 kişi sessizsedasız defin yaparken diğer tarafta
hoparlörlü defin yapılması ne derece uygun...

İzin alındıktan sonra isteyen istediğini yapabilir ,mezarlıkta cami varsa
namaz sırasında cemaatin duyacağı şekilde ses sistemi zaten olur..
onun haricinde defin yapılan yer için diyorsanız bana göre olmaması gerekir,biraz ötede 3-5 kişi sessizsedasız defin yaparken diğer tarafta
hoparlörlü defin yapılması ne derece uygun...

evet izin alındıktan sonra hiç bir problem yok.zaten mezarlıkta camide yok olsa böyle bir sisteme gerek yok zaten.
size göre gerek yok.ama bize göre var.talep dogrultusunda.
zaten bizim definlerimizde 3-5 kişi ile sessiz sedasız yapılmıyor.sessiz sedasız defini ilk sizden duydum.
hoparlörlü definden anladıgınız nedir??

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri