mevcut merdiven lambalarını sensörle degıstırme

ghost1402

Üye
merhaba sevgılı ustadlarım
bızım bınada standart merdıven lamba sıstemı var
yani merdıven otomatıgıne bastıgımızda tum katlar yanıyor
bız bunu sensorlu armaturlerle degıstımek ıstıyoruz

karaburunda oturuyoruz ve en yakın yer arnavutkoy burda devamlı gıttımız elektrıkcıde ınsaat ıslerıyle ugrasıyor kısacası ıs basa dustu
bır kac defa avıze falan degıstırmıslıgımız var:)
kısacası bu armaturlerı lambalarla degıstırmek ıstıyoruz
ama nasıl yapacagımızı bılmıyoruz
cok zormudur ve ne marka alacagımızı alırken nelere dıkkat edecegımızı bılmıyoruz tanesıne 35 tl cekıyorlar fıyat normalmıdır
20 tl olanlar çin malı dıyolar
tabıkı pek bılmıyoruz

takarken nasıl yapabılırız nelere dıkkat etmemız lazım
bıze anlatırsanız memnun oluruz
yada bır cızım seması veya resımlı bır anlatım

ılgı ve alakanıza sımdıden tesekkurler

Sayın ghost1402 ;

Dediğiniz gibi piyasada birçok sensörlü armatür bulunmaktadır. Biz

http://www.carshi.net/pictures/sensorlu_tavan_armaturu(1).bmp

bu ürünü kullanmaktayız satın aldığınız ürünlerin arızalanması durumunda değiştirebileceğiniz size yakın olan mekanlardan satın almanızı tavsiye ederim birde garanti süreleri ve şartlarını kontrol edin.

Montaja başlamadan önce

1) merdiven otomatğinin enerjisini kesmeyi sakın unutmayın.
2) Yanlız çalışamayın. ( yanınızda mutlaka bir arkadaşınız olsun)
3) Mevcut armatürleri tektek söküp yenisinin montajını yapın.
4) Yeni armatürlerin özel birbağlantısı yok sadece içerindeki klemens bağlantısına 2 adet kabloyu bağlamanız yeterli.armatürler üzerindeki açık kalma ve hassasiyet ayarlarını bütün hepsinde istediğiniz ayarlara getirin.
5) Armatürlerin montajını tamamladıktan sonra merdiven otomatiğinin Faz ve lamba yazan klemenslerini otomatikten çıkartıp ( tabi enerji önce kontrol edin ) başka bir klemensle birbirine dışarıda birleştirin. Eger bunu yapamıyacağınızı düşünüyorsanız otomatiğinizin üzerinde sürekli açık kalma düğmesi var ise ona basmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu işlemlerin herhangibir tanesini yapamıyacağınızı düşünüyorsanız dışarıdan destek almanızı tavsiye ederim. Saygılar

ülkemizin kaliteli markalarından, na-de ve mutlusan ürünlerini tercih edebilirsiniz. Fiyatları (toptan ) 20 lira civarında . siz en fazla 25 liraya alabilmelisiniz diye düşünüyorum. Emin olmamakla beraber, bunların sensörleri de çin üretimidir diye tahmin ediyorum. Ancak çin de olsa, arkasında bu firmalar olduktan sonra sorun yok. Na-De sensörlü lamba ile ilgili ufak bir ayar sorunu yaşadım, ücretsiz olarak servis göndermeyi önerdiler. Yani ben müşteri hizmetleri ve satış sonrası desteğinden memnun kaldım.

Sayın ghost1402 ;

Dediğiniz gibi piyasada birçok sensörlü armatür bulunmaktadır. Biz

http://www.carshi.net/pictures/sensorlu_tavan_armaturu(1).bmp

bu ürünü kullanmaktayız satın aldığınız ürünlerin arızalanması durumunda değiştirebileceğiniz size yakın olan mekanlardan satın almanızı tavsiye ederim birde garanti süreleri ve şartlarını kontrol edin.

Montaja başlamadan önce

1) merdiven otomatğinin enerjisini kesmeyi sakın unutmayın.
2) Yanlız çalışamayın. ( yanınızda mutlaka bir arkadaşınız olsun)
3) Mevcut armatürleri tektek söküp yenisinin montajını yapın.
4) Yeni armatürlerin özel birbağlantısı yok sadece içerindeki klemens bağlantısına 2 adet kabloyu bağlamanız yeterli.armatürler üzerindeki açık kalma ve hassasiyet ayarlarını bütün hepsinde istediğiniz ayarlara getirin.
5) Armatürlerin montajını tamamladıktan sonra merdiven otomatiğinin Faz ve lamba yazan klemenslerini otomatikten çıkartıp ( tabi enerji önce kontrol edin ) başka bir klemensle birbirine dışarıda birleştirin. Eger bunu yapamıyacağınızı düşünüyorsanız otomatiğinizin üzerinde sürekli açık kalma düğmesi var ise ona basmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu işlemlerin herhangibir tanesini yapamıyacağınızı düşünüyorsanız dışarıdan destek almanızı tavsiye ederim. Saygılar

sayın meslekdasım bazı armatürlerde enerji girişi klemenslerinde faz nötr ayrımı yapılıyor faz yazan yere faz bağlanması gerekiyor sensörü bağlamadan önce ona dikkat edilmesi daha iyi olur

Fotoselli armatürlerinizde tasarruflu ampul kullanırsanız olağandan daha sık patladıklarına tanık olabilirsiniz.Bunun için ya flamanlı ampul veya OSTRAM 'n bu gibi sık yanıp sönen yerler için ürettiği ampullerden kullanmanız gerekir

arkadaslar basta
selcukxp arkadasıma
ve degerlı sız forumdakı ustadlara
ılgı ve alakanıza tesekkurler
sıstemı yaptım ve calısıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952