Merkezi kilit kumandadan kitlemiyor

vav1en

Üye
Merhaba arkadaşlar dün aracın kumandasından kapı kilit düğmesine bastım dörtlüler yandı alarm aktif oldu lakin kapıların dördüde kitlenmedi. Aracım hyundai getz merkezi kilit özelliği var sadece şöfor kapısı anahtarla kitlendiğinde diğer tüm kapılar kitleniyor ama kumandadan kitlenmiyor. Son birkaç denememde kapı kilidi kıpırdamaya çalıştı ama bi türlü kitleyemedi bugün 20a sigortasını değiştirdim az kımıldadı yine kitlemedi. Müsait olduğum zaman kapı pandozitini söküp motora bakacağım lakin ölçü aletiyle motor sağlamlık testini nasıl yaparım zira sorun motordaysa 10 liralık mk motorları var onlardan takmayı düşünüyorum. Arızanın motorda değil de motora sinyal veren kumanda modülünde olma olasılığı nedir ve ben bunu nasıl anlayabilirim ? değerli yorumlarınızı bekliyorum :)

Önce motoru ayırın ölçü aletini motorun kablolarına bağla kumandadan basın tuşa şayet gerilim okursanız sıkıntı motordadır. Gerilim okumazsanız da sıkıntı alıcı kutusundadır.

Tamam hocam ilk iş motoru kontrol edeceğim dediğiniz gibi, teşekkür ederim

Önce motoru ayırın ölçü aletini motorun kablolarına bağla kumandadan basın tuşa şayet gerilim okursanız sıkıntı motordadır. Gerilim okumazsanız da sıkıntı alıcı kutusundadır.
Hocam bugün 10 liraya aldığım üniversal motor işimi gördü önceki de bunun aynısı ama kapının sacına çarpa çarpa arızalanmış belliki, yeni taktığımı camdan az uzaklaştırıp öyle monte ettim sorunum çözüldü :)
45e644bc1b.png

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri