mekanik klitlemelimi kullanmalıyım ??

accord_sdt

Üye
arkadaslar merhabalar bir evin sadece aydınlatma hatlarına jenaratör baglamayı düşünüyorum toplam 2700 w

Aksa Jeneratör

A) linkteki jenaratör rahatlıkla işimi görür dimi

B)transfer panosunda kesinlikle mekanik kilitlemeli kontaktörmü kullanmalıyım ???

C) Elektrik kilitlemeli yapsam bana ne gibi dezavantajları olur ?

D)Jenaratör elektrik start lı otomatik start modülü nü pic le yapsam ne kadar güvenli olur?

tesekkürlerr..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
abi hiç uğraşma amerikanın yeri belli koordinatlarıda belli jeneraör benzinli marşlı ise enversör şalter bağla gitsin . linki göremiyorum
ama sanıyorum 2700 w dediğine göre prortatif bişi olsa gerek . onu otomatik yapmaya gerek yok çalışmaz zaten illa yapacam diyorsan sitede serdar polat var datakom mühendisi arkadaşımız o arkadaşımıza 1 adet dkg 105 siparişi ver uğraşmana gerek yok mekanik kilit kulanırsan tabiki faydalı olur valla 15 yıldır jeneratörcüyüm mekanik kilit kullanmadık hiç bu mekanik kilit kötü anlamına gelmesin ama gerek duymadık. olsa kötümü olur elbette hayır . ama imalatçı mantığında piyasa koşullarında mekanik kilitti change over svich ti 4 kutuplu kontaktördü külfet olduğu için kullanmadık .
kolay gelsin

servetd kardeşim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim tecrübelerini bizimle paylaştığın için ayrıca müteşekkiriz. Jenaratörü Genel müdürüm istedi sadece aydınlatma istiyorum pahalı bişe olmasın ben hic ugrasmıyım kendi devreye girsin vs vs istekler boyle :=) dedim komle evi jenaratör yapalım pahalıya patlıcak dıye caydı. Mecburiyetten sadece aydınlatma hattına jenaratör koyucagız ev trıplex toplamda 50-55 adet akkor lanba var kımısı 75 w kımısı 25 ws ws ileride bıseler ekleme ihtimaline karsın jeneratörü 5 kVA olarak temin etme yolundayız (jeneratör KAMA TNG500AE ) şimdi sen otomatik yapmaya ugrasma çalışmaz zaten deyince tıkandım :=) otomatik yapmak zorundayız dkg 105 ile sorun cozulurse hemen alıyım otomatik startla ilgili tecrubelerını paylşasırsan cok sevınırım kardesım yanı bu ve benzerı bır jenaratoru hıc sorunsuz otomatik marslı yapmam lazım

abi hiç uğraşma amerikanın yeri belli koordinatlarıda belli jeneraör benzinli marşlı ise enversör şalter bağla gitsin . linki göremiyorum
ama sanıyorum 2700 w dediğine göre prortatif bişi olsa gerek . onu otomatik yapmaya gerek yok çalışmaz zaten illa yapacam diyorsan sitede serdar polat var datakom mühendisi arkadaşımız o arkadaşımıza 1 adet dkg 105 siparişi ver uğraşmana gerek yok mekanik kilit kulanırsan tabiki faydalı olur valla 15 yıldır jeneratörcüyüm mekanik kilit kullanmadık hiç bu mekanik kilit kötü anlamına gelmesin ama gerek duymadık. olsa kötümü olur elbette hayır . ama imalatçı mantığında piyasa koşullarında mekanik kilitti change over svich ti 4 kutuplu kontaktördü külfet olduğu için kullanmadık .
kolay gelsin
Servet bey jeneratörlerde hangi güçlerden sonra mekanik kilitlemeye ihtiyaç duyulmaktadır, özellikle belli bir sınırı var mı bunun ya da hangi durumda koyulması daha sağlıklı olur?

Son düzenleme:
Sadece aydınlatma lambalarını düşünüyorsanız, sıgorta panosunda değişiklik yapmanız gerekir. Tum aydınlama lınyelerının sıgortalarını, generatör/ sebeke kontaktörlerınden beslenecek şeikılde yenıden dızayn etmenı gerekır.
Bir zaman sonra, sadece tv çalışsa idi, daha sonra buzdolabı vsi, ıstekleri gelecektir. Bence tum tesısat panosunu besle, onlar tedbır alsınlar neler çalışmıyacaksa, fişlerini söksünler..

Son düzenleme:
Mesajlara tekrar göz attimda asıl soru sorulalı 6 sene geçmiş :D Bırakın tesisatı adam evi bile değiştirmiştir muhtemelen :D

kentsel dönüşüme sokmuş mütahit batıp kaçmış kaba inşatta kalmış metruk bina kalmış elinde aylardır o mütahiti arıyor...

Ekli dosyalar

• 3RA29342B_datasheet_en.pdf
    128.1 KB · Görüntüleme: 4

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri