Masa lambasından çıkan akü

Elime rus malı olan myone rtl-28 masa lambası geçti ama içerisinden akü vari bir şey çıktı (arkadaşımdan aldım o ledlerini almış içinde şarjlı pil var işine yararsa al dedi)

İçini açtım baktım normalde gördüğüm şarjlı pillere hiç benzemediğinden başta görünce afalladım ama üstündeki plastikten kapakçığı çıkarınca altında iki tane plastikten tıpa çıktı tıpayı çıkarınca hava sesi geldi bende dedim herhalde akü. Sorunuma gelirsek

İçerisine su eklemem lazım mı?

Kutupları biliyorum ama ters bağlarsam ne gibi bir sorun çıkarır?

Şarj etmek için orjinal karttaki voltajı ölçüp bakacağım ancak amper yüksek olursa sorun olur mu?

Sallayınca içerinden ses geliyor bir sorun çıkarır mı?
IMG_20230610_002321.jpg
IMG_20230610_002300.jpg
IMG_20230610_002312.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yeniden canlandırma imkanı yok mudur hocam
adam lokmasını bile yedik diyor. "olmaz"ın kelime karşılığı "olmaz" demektir. şimdi youtubede, değişik sitelerden sana onlarca desülfatör devresi reanimasyon olayı videosu paylaşabiliriz. sonuçta atılan taş ve kurbağa döngüsü olacaktır.

adam lokmasını bile yedik diyor. "olmaz"ın kelime karşılığı "olmaz" demektir. şimdi youtubede, değişik sitelerden sana onlarca desülfatör devresi reanimasyon olayı videosu paylaşabiliriz. sonuçta atılan taş ve kurbağa döngüsü olacaktır.
Ustam sağolun aslında elimde yeterince 18650 pil var ancak elime böyle bir ürün geçince kullanmam istedim hoş görünüyor diyeyim
Kuruduysa kutuplarinda voltaj okuyamıyorsanız
Hakkı rahmetine kavuşmuştur.
Yapılması gereken ruhuna fatiha.

Ekli dosyayı görüntüle 98865

Diğer ( Açık havada ve dğer )

Hocam voltaj görürsem yapmam gereken bir Bakım var mı peki diğer aküler gibi su eklemek falan
Maalesef dostum mümkün değil.
İçerisindeki kurşun vb. şeyleri çıkarıp kullanmam mümkün müdür peki yoksa bunu yapmam bir tehlike oluşturur mu

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri