Masaüstü telefon çaldığında led yakma?

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
selamın aleykum abiler.
İşyerimizde acil kod telefonları var.bunların üzerlerinde ekranları var fakat telefon çaldığında ekran
ışıkları yanmıyor dolayısıyla hangi acil kodun çaldığını anlayamıyoruz..(pilleri yeni değişti)
Ben daha önce aynı sorun ile alakalı olarak munzam zil rolesi ile (telefon çaldığında role tetıkleyip ledi yakıyor)
bir uygulama yapmıştım fakat elimde 1 tane role var..diğer 4 telefon için daha basit nasıl birşey yapabilirim acaba
fikri olan var mı?
Kısacası telefon çaldığında aynı zamanda bir lamba led vs o da yanıp sönecek..
Hangi voltajda özellikte lamba led kullanmalıyım?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Konuyu tam anlamadım. Ama, Flaşör led lerin satıldığını biliyorum. Elimde 2 tane kırmızı flaşör led var. 2volt dc verdiğinde 1sn tempo ile yanıp sönüyor.
Bunu bir düşün derim.

Konuyu tam anlamadım. Ama, Flaşör led lerin satıldığını biliyorum. Elimde 2 tane kırmızı flaşör led var. 2volt dc verdiğinde 1sn tempo ile yanıp sönüyor.
Bunu bir düşün derim.
Abi telefon çaldığında buna paralel olarak bir de isik lamba led vs yanıp sonecek ayni zamanda.telefon voltajina uygun

Munzam zil rölesi diye bi alet var,işinizi göre-
bilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri