Margherita 2000 Servis Manuel

koray_kyt

Üye
Katılım
22 Ara 2012
Mesajlar
6
Puanları
1
Yaş
40
Merhaba benim ariston ab 95 çamaşır makinem var. Birkaç gün önce makinem sıkma işlemine gelince sıkmaya çalışıyor fakat sıkamıyordu ve ben motor kömürlerini değiştirerek sorunu çözdüm.şu anda ise yıkama yapıyor,sıkma işleminden sonra boşaltma pompası sürekli calışır vaziyette kalıyor ve programı sonlandırmıyordu. Bende pompayı söküp temizledim ama daha kötü oldu şu anda hangi programı secersem seceyim sadece pompa devreye giriyor ve bir kez sıkma işlemi yapıp programı sonlandırıyor.pompa epey zamandır çok sesli çalışıyordu acaba pompa bu arızaya neden olabilir mi?yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.
 

bakımcıı

Usta Üye
Katılım
2 Kas 2007
Mesajlar
1,903
Puanları
158
pompanın sesli çalışması suyu boşaltamıyor ise bu durumda suyu boşaltamadığı için sıkma işleminide yapamaz.pompayı değiştirin.bulamaz isen yenisini yollarım.
 

koray_kyt

Üye
Katılım
22 Ara 2012
Mesajlar
6
Puanları
1
Yaş
40
pompayı değiştirdim ve kısa programda makineyi boş olarak çalıştırdım sorunsuz çalıştı ve yıkamayı bitirdi.sonra içine çamaşır koyup normal yıkama programına aldım suyu aldı ama motor tamburu döndüremedi.çamaşırları çıkartıp boş olarak bir yıkama programı seçtim gene su aldı ama motor devreye girmedi.sıkmaya alıyorum pompa suyu boşaltıyor ama motor devreye girmiyor.elimle kasnağı bira döndürünce çıt diye röle devreye giriyor ve motor sıkmaya başlıyor ama sıkma işlemini bitirmiyor yıkamayı sonlandırmıyor elimle yıkama işleminden çıkmak zorunda kalıyorum. yadımlarınızı bekliyorum. sağolun.
 

iderih

Üye
Katılım
6 Kas 2013
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
31
Selamlar ariston margherita 2000 makinamda kapak kilidinde problem vardı kısa devre yaptırmak için fakat 3 kablo deilde 4 kablo çıktı hangilerini kısa devre yapmam lazım 2 siyah 2 kırmızı, 1 siyahla 1 kırmızı aynı yerdeydi.
 

ELNUR

Paylaşımcı üye
Katılım
28 Nis 2011
Mesajlar
1,205
Puanları
133
Yaş
31
Konum
Zaqatala
Komurleri kontrol yapdinizmi?pompayı değiştirdim ve kısa programda makineyi boş olarak çalıştırdım sorunsuz çalıştı ve yıkamayı bitirdi.sonra içine çamaşır koyup normal yıkama programına aldım suyu aldı ama motor tamburu döndüremedi.çamaşırları çıkartıp boş olarak bir yıkama programı seçtim gene su aldı ama motor devreye girmedi.sıkmaya alıyorum pompa suyu boşaltıyor ama motor devreye girmiyor.elimle kasnağı bira döndürünce çıt diye röle devreye giriyor ve motor sıkmaya başlıyor ama sıkma işlemini bitirmiyor yıkamayı sonlandırmıyor elimle yıkama işleminden çıkmak zorunda kalıyorum. yadımlarınızı bekliyorum. sağolun.
 

acemicirak

Üye
Katılım
9 Mar 2010
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
29
Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için herkese cok teşekkür ederim.Başarılar dileği ile..
 

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
108,125
Mesajlar
763,461
Kullanıcılar
401,534
Son üye
Axon

Yeni konular

Üst